Zmiany w zarządzie Legii Warszawa

Legia Warszawa poinformowała w czwartek o zmianach w szeregach zarządu. To jeden z newsów, na jaki czekali fani stołecznego klubu już od dłuższego czasu.

Zmiany w zarządzie Legii Warszawa

Mioduski nadal prezesem Legii

Co jednak najważniejsze – prezesem nadal pozostaje Dariusz Mioduski. Wcześniej nieoficjalnie mówiło się o tym, że właściciel Legii zrezygnuje ze stanowiska na rzecz Marcina Herry. Ten drugi ostatecznie został jednak wiceprezesem zarządzającym odpowiedzialnym za cały obszar organizacyjny, komercyjny, komunikacyjny Klubu

– Dla każdego kibica Legii dzisiejsza sytuacja jest wyjątkowo trudna. Oprócz niezmiennego wsparcia Kibiców dla drużyny, Klub potrzebuje skutecznego działania, aby przezwyciężyć obecny kryzys. Dotyczy to zarówno aspektów sportowych, organizacyjnych jak i komunikacyjnych. Z tego powodu wprowadzamy istotne zmiany w zakresie struktury, podziału odpowiedzialności, a także personaliów. Do Zarządu Klubu dołącza Marcin Herra, który posiada bogate doświadczenie w skutecznym działaniu w trudnych i złożonych przedsięwzięciach sportowych, organizacyjnych oraz biznesowych. Marcin Herra będzie pełnił funkcje wiceprezesa zarządzającego – mówi Dariusz Mioduski, prezes i właściciel Legii Warszawa.

Kto teraz w zarządzie stołecznego klubu?

– W Zarządzie pozostaje Jarosław Jurczak, który będzie odpowiadał za sprawy finansowe i prawne. Chcę również podkreślić, że Jacek Zieliński, po powołaniu w grudniu 2021 roku na stanowisko dyrektora sportowego odpowiada za cały pion sportowy i będzie regularnie uczestniczył w posiedzeniach Zarządu w celu zapewnienia udziału w kluczowych decyzjach podejmowanych przez Klub. Jednocześnie dziękuję Tomaszowi Zahorskiemu za dotychczasową pracę w zarządzie. Jego zaangażowanie na rzecz klubu będę chciał wykorzystać w projektach rozwojowych realizowanych w ramach grupy – dodaje Dariusz Mioduski.

4 marca Marcin Herra przedstawi plan działań na najbliższy okres w obszarach, za które odpowiada.

Obecnie Klub koncentruje się na najbliższym meczu Legii Warszawa, który odbędzie się w piątek, 25.lutego.

 Powrót klubu do wygrywania jest dla nas absolutnym priorytetem. Zależy mi na pełnej mobilizacji naszego zespołu i cały czas pracuję nad dalszymi zmianami w części sportowej Klubu. Jestem przekonany, że już wkrótce będziemy w stanie zobaczyć efekty podejmowanych działań. To, czego dziś potrzebujemy najbardziej, to czas oraz wsparcie ze strony naszych kibiców – mówi Jacek Zieliński. 

W skład zarządu Legii Warszawa wchodzą:

• Dariusz Mioduski – prezes
• Marcin Herra – wiceprezes zarządzający, odpowiedzialny za cały obszar organizacyjny, komercyjny, komunikacyjny Klubu
• Jarosław Jurczak – wiceprezes ds. finansowych i prawnych

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x