Złoto EuroVolleyW 2021 dla Włoszek!

CEV Mistrzostwa Europy 2021 w piłce siatkowej kobiet przeszły do historii. W sobotnim finale Serbki niespodziewanie przegrały w Belgradzie 1:3 z reprezentacją Włoch, tracąc tym samym tytuł po czterech latach panowania. Na najniższym stopniu podium stanęły Turczynki, które w meczu o brązowy medal pokonały 3:0 Holandię. Polki zmagania zakończyły na etapie ćwierćfinału.

04.09.2021, Belgrad, Stark Arena Volleyball, Europameisterschaft / Eurovolley 2021, Finale, Serbien (SRB) vs. Italien (ITA) Złoto EuroVolleyW 2021 dla Włoszek! (Fot.: CEV)

Włoskie siatkarki najlepsze na Starym Kontynencie

Wielki finał EuroVolleyW 2021 trzymał w napięciu tylko do połowy trzeciego seta. Pierwszy padł łupem podopiecznych Zorana Terzicia, które wygrały po krótkiej grze na przewagi (26:24). W drugiej partii Tijana Bosković i spółka prowadziły już 22:20, ale od tego stanu przegrały pięć kolejnych akcji i tym samym całego seta (22:25). Trzecią część meczu ponownie lepiej zaczęły Serbki, które prowadziły już 8:3, ale ten stan ie potrwał długo, bo z kolejnych 21 akcji aż 15 wygrała Italia, która poszła za ciosem i zwyciężyła 25:19.

Czwarty set to już koncert gry w wykonaniu siatkarek z Półwyspu Apenińskiego, które prowadziły już 23;8, a ostatecznie zwyciężyły 25:11 i tym samym zdobyły złoto CEV Mistrzostw Europy po raz pierwszy od 2009 roku, kończąc tym samym czteroletni okres panowania zawodniczek z Bałkanów. Ogromna w tym zasługa Paoli Egonu, która w sobotę całkowicie przyćmiła Tijanę Bosković, która w półfinale zdobyła aż 39 oczek. Tym razem Serbka zdobyła „tylko” 21 oczek przy 25 Egonu i na zdecydowanie niższej skuteczności (40% vs 53%).

W meczu o brąz nie było wielkich emocji. Od początku do samego końca lepszym zespołem były Turczynki, które pewne problemy miały tylko w trzeciej partii, ale i z nimi sobie poradziły, zwyciężając ostatecznie 3:0. Tym samym na podium EuroVolleyW 2021 znalazły się te same zespoły, co dwa lata temu, ale nieco zmieniła się ich kolejność.

Tym razem poza najlepszą czwórką europejskiego czempionatu znalazły się Biało-Czerwone, które nie sprostały Turczynkom w 1/4 finału. Ich miejsce tuż za podium zajęła drużyna narodowa Holandii, która podobnie jak nasza reprezentacja nie dała rad Turczynkom, a wcześniej też Włoszkom.

Przypominamy, że w chwili obecnej, od 1 do 19 września, trwają Mistrzostwa Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn, których decydujące mecze odbędą się w trzeci weekend września w katowickim „Spodku”, nazywanym mekką polskiej siatkówki.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM
Najwyższy kurs - 300.0 na wygraną City w finale LM

This will close in 0 seconds