Przejdź do treści

Złota Piłka 2026. Kto wygra dzisiaj? Jest aktualizacja kursów – oto faworyci!

Maksymilian Kotowski · 3 min czytania
Złota Piłka 2026. Kto wygra dzisiaj? Jest aktualizacja kursów – oto faworyci!

Kto wygra Złotą Piłkę 2026? Przed dzisiejszą galą pojawiła się najnowsza aktualizacja kursów. Sprawdź, kim są najwięksi faworyci!

Kto wygra dzisiaj Złotą Piłkę? Najwięksi faworyci 2026

Harry Kane jest głównym faworytem do zdobycia Złotej Piłki 2026. Tak wynika z kursów bukmacherskich STS przedstawionych przed poniedziałkową galą. Zwycięstwo angielskiego napastnika Bayernu Monachium wyceniono na 1.45, co jest zdecydowanie najniższym kursem spośród wszystkich kandydatów.

Drugim faworytem jest Kylian Mbappé. Kurs na pierwszą w karierze Złotą Piłkę dla francuskiego napastnika Realu Madryt wynosi 3.75. Trzecie miejsce w zestawieniu zajmuje Lamine Yamal, którego zwycięstwo wyceniono na 6.00.

Reklama · 18+

Znacznie wyższe kursy przypisano pozostałym kandydatom. W przypadku Lionela Messiego jest to 20.00, natomiast Michael Olise i Rodri mają identyczny kurs 40.00.

Bukmacherskie notowania wskazują więc na wyraźną przewagę Kane'a. Nie oznacza to jednak, że Anglik może być już pewny zwycięstwa. O przyznaniu Złotej Piłki decyduje głosowanie dziennikarzy, a jego ostateczne wyniki poznamy podczas dzisiejszej ceremonii.

Złota Piłka 2026: Kursy bukmacherów. Oto najnowsza aktualizacja!

Bukmacher STS umożliwia obstawianie zwycięzcy Złotej Piłki 2026. Wśród najwyżej notowanych zawodników znajdują się Harry Kane, Kylian Mbappé i Lamine Yamal, ale na liście nie brakuje również innych gwiazd europejskiego futbolu.

Tak prezentują się kursy bukmacherskie STS na zdobywcę Złotej Piłki 2026:

PiłkarzKurs STS
Harry Kane1.45
Kylian Mbappé3.75
Lamine Yamal6.00
Lionel Messi20.00
Michael Olise40.00
Rodri40.00
Khvicha Kvaratskhelia75.00
Ousmane Dembélé100.00
Jude Bellingham100.00
Fabian Ruiz100.00
Vitinha150.00
Erling Haaland150.00
Vinicius Junior200.00
Declan Rice200.00
Pau Cubarsí200.00
João Neves250.00
Ferran Torres250.00
Achraf Hakimi350.00
Lautaro Martinez350.00
Gabriel Magalhaes350.00
Bruno Fernandes350.00
Marc Cucurella350.00
Nuno Mendes500.00
William Saliba500.00
Marquinhos500.00
Dayot Upamecano500.00
Luis Diaz500.00
Sadio Mane750.00
Julian Quinones1000.00
William Pacho1000.00

Uwagę zwraca przede wszystkim duża różnica pomiędzy trzema głównymi kandydatami a resztą stawki. Lionel Messi, który ma już osiem Złotych Piłek, jest czwartym faworytem, ale kurs na jego zwycięstwo wynosi aż 20.00.

Jeszcze mniejsze szanse bukmacherzy przypisują Ousmane'owi Dembélé. Obrońca tytułu ma kurs 100.00, taki sam jak Jude Bellingham i Fabian Ruiz.

Za Harrym Kane'em przemawiają przede wszystkim znakomite statystyki indywidualne oraz sukcesy drużynowe. Angielski napastnik zdobył 61 bramek w 51 meczach Bayernu Monachium, a jego zespół sięgnął po mistrzostwo Niemiec i krajowy puchar.

Kane był również skuteczny podczas mistrzostw świata 2026, na których strzelił sześć goli. Połączenie osiągnięć klubowych i reprezentacyjnych sprawia, że jego kandydatura jest szczególnie mocna.

Gdyby napastnik Bayernu zwyciężył w tegorocznym plebiscycie, zostałby pierwszym angielskim zdobywcą Złotej Piłki od 2001 roku. Jego najpoważniejszymi konkurentami są jednak dwaj piłkarze, którzy również mają za sobą bardzo udany okres.

Kylian Mbappé imponował skutecznością w Realu Madryt, a podczas mundialu zdobył aż dziesięć bramek, zostając królem strzelców turnieju. Indywidualne osiągnięcia Francuza są więc mocnym argumentem w walce o Złotą Piłkę. Jego szanse może jednak ograniczać brak najważniejszych trofeów drużynowych w sezonie klubowym.

Lamine Yamal może natomiast pochwalić się zarówno świetnymi statystykami, jak i sukcesami zespołowymi. W sezonie 2025/2026 zdobył 24 bramki i zanotował 18 asyst, a FC Barcelona wywalczyła mistrzostwo Hiszpanii. Dodatkowo 19-latek był ważną częścią reprezentacji Hiszpanii, która triumfowała na mistrzostwach świata.

W gronie kandydatów znajduje się także Rodri. Hiszpański pomocnik zdobył Złotą Piłkę w 2024 roku, a podczas tegorocznego mundialu poprowadził reprezentację do mistrzostwa świata i otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza turnieju. Mimo tych osiągnięć kurs na jego ponowne zwycięstwo wynosi 40.00.

Kto wybiera zwycięzcę Złotej Piłki 2026? Tak wygląda głosowanie

Choć kursy STS wskazują na Harry'ego Kane'a, ostatecznego wyboru dokonuje międzynarodowe jury dziennikarskie. W plebiscycie mężczyzn głosuje 100 dziennikarzy sportowych reprezentujących kraje zajmujące pierwsze 100 miejsc w rankingu FIFA.

Każdy juror wskazuje dziesięciu zawodników spośród 30 nominowanych i przyznaje im miejsca w swojej klasyfikacji. Za pierwszą pozycję piłkarz otrzymuje 15 punktów, za drugą 12, a za trzecią 10. Kolejne miejsca premiowane są odpowiednio 8, 7, 5, 4, 3, 2 i 1 punktem.

Złotą Piłkę otrzymuje zawodnik, który zgromadzi najwięcej punktów.

Pod uwagę brane są trzy główne kryteria: indywidualne osiągnięcia, sukcesy drużynowe oraz klasa sportowa i postawa fair play.

W edycji 2026 oceniane są występy piłkarzy od 3 sierpnia 2025 do 19 lipca 2026 roku. W tegorocznym głosowaniu uwzględniono więc również mistrzostwa świata, które mogą mieć istotny wpływ na końcową klasyfikację.

Oś sprawy

Newsy o tej sprawie z trzech tygodni przed i po tym artykule.

  1. 22.10Barcelona dała piłkarzom wolne. Jedenastu i tak pojawiło się na treningu
  2. 23.10Piłkarze chcieli odejść, Ten Hag pracował tylko w trzech meczach. Leverkusen się odbudowuje
  3. 23.10PSG i Lyon zagrają w poniedziałek. Tego wieczoru odbędzie się też gala Złotej Piłki
  4. 23.10Real Madryt będzie obecny na gali Złotej Piłki. Liczy na triumf Mbappé
  5. 26.10Złota Piłka 2026. Kto wygra dzisiaj? Jest aktualizacja kursów – oto faworyci!ten artykuł

Czytaj dalej

Komentarze (0)

Publikując komentarz, zgadzasz się na przetwarzanie podanej nazwy i treści, które będą widoczne publicznie. Zobacz Politykę prywatności.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!
REKLAMA · 18+
auto_awesome
Liga Mistrzów za darmo – online i w TV!
Oglądaj arrow_forward
confirmation_number
Liga Mistrzów za darmo – online i w TV!
Oglądaj REKLAMA · 18+
verified_user Fortuna
Liga Mistrzów za darmo – online i w TV!
Oglądaj bolt REKLAMA · 18+
% Fortuna
270 zł Oglądaj
REKLAMA · 18+
verified Liga Mistrzów za darmo – online i w TV!
270 zł Oglądaj
REKLAMA · 18+