ZIO Pekin 2022: życiowy sukces Johannesa Strolza!

Austriak Johannes Strolz zajmujący czwarte miejsce po zjeździe doskonale przejechał slalom i wywalczył złoto olimpijskie w superkombinacji alpejskiej w czasie 2:31.43.

zio pekin 2022
ZIO Pekin 2022: życiowy sukces Johannesa Strolza!

Johannes Strolz z życiowym osiągnięciem!

29-letni Strolz jest brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów. Do tej pory nie miał żadnych sukcesów seniorskich. Dopiero w tegorocznym Pucharze Świata w Adelboden był widoczny przebłysk formy Austriaka, który 9 stycznia zupełnie niespodziewanie wygrał slalom.

Srebrny medal zdobył Norweg Aleksander Aamodt Kilde, który prowadził po zjeździe. Dla norweskiego narciarza to już drugi medal w Pekinie po wcześniejszym brązie w supergigancie. W zjeździe zajął szóste miejsce.

James Crawford zdobył pierwszy brąz w superkombinacji alpejskiej dla Kanady w historii. Crawford znakomicie radzi sobie na tych igrzyskach. Był bardzo blisko medalu w zjeździe zajmując ostatecznie czwarte miejsce a w supergigancie ukończył zawody na szóstej pozycji. W Mistrzostwach Świata w 2021 roku był czwarty w superkombinacji.

Narciarstwo alpejskie – superkombinacja mężczyzn (zjazd/slalom):

  1. Johannes Strolz (Austria) – 2:31.43
  2. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) +0.59
  3. James Crawford (Kanada) +0.68
  4. Justin Murisier (Szwajcaria) +0.86
  5. Marco Schwarz (Austria) +1.28
  6. Barnabas Szollos (Izrael) +1.75
  7. Raphael Haaser (Austria) +1.84
  8. Broderick Thompson (Kanada) +2.77
  9. Brodie Seger (Kanada) +3.60
  10. Christof Innerhofer (Włochy) +4.37

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x