ZIO Pekin 2022: włoska para mieszana wciąż niepokonana w curlingu!

Włoska para mieszana – Stefania Constantini i Amos Mosaner pozostaje niepokonana wygrywając z Norwegią 11:8 i gromiąc Czechy 10:2 w dzisiejszych meczach w curlingu podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

ZIO Pekin 2022: włoska para mieszana wciąż niepokonana w curlingu!

Constantini i Mosaner kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w Pekinie!

Dzięki dzisiejszym dwóm zwycięstwom włoska para mieszana prowadzi w olimpijskim turnieju curlingowym z kompletem punktów. Pokonali już m.in. wicemistrzów świata Norwegów oraz srebrnych medalistów igrzysk w PyeongChang – Szwajcarów. Constantini i Mosaner są już blisko wywalczenia awansu do półfinału igrzysk w Pekinie. We włoskiej La Stampie opisywano reprezentantów Włoch, którzy pochodzą z Trentino. Constantini jest zawodniczką, która zaczęła przygodę z tym sportem w wieku zaledwie 8 lat i zakochała się w nim rzucając wszystkie inne dyscypliny, które uprawiała. Amos Mosaner zaczął w wieku 5 lat, i pokochał strategię w tym sporcie. Stał się zawodnikiem, u którego znakiem rozpoznawczym jest podwójne wybijanie kamieni rywali. Nie łączą ich bliższe relacje niż sportowe, ale w curlingu tworzą niezwykle zgrany duet.

Round Robin Sesja 5:

Szwecja – Australia 7:6
Kanada – Szwajcaria 7:5
Włochy – Norwegia 11:8

Round Robin Sesja 6:

Czechy – Włochy 2:10
Chiny – Kanada 6:8
Wielka Brytania – Australia 9:8
Szwecja – USA 7:8

Tabela po sześciu sesjach:

  1. Włochy – 4:0
  2. Kanada – 3:1
  3. Wielka Brytania – 3:1
  4. Szwecja – 3:2
  5. Chiny – 2:2
  6. Czechy – 2:2
  7. USA – 2:2
  8. Norwegia – 1:3
  9. Szwajcaria – 1:3
  10. Australia – 0:5

5 / 5. Ocen: 2

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button