ZIO Pekin 2022: Włochy kontra Norwegia w finale par mieszanych w curlingu!

Amos Mosaner i Stefania Constantini zapewnili dziś Włochom pierwszy w historii medal olimpijski w curlingu. W półfinale par mieszanych rozgromili Szwecję 8:1 i awansowali do finału!

ZIO Pekin 2022: Włochy kontra Norwegia w finale par mieszanych w curlingu!

Włochy zapewniły sobie pierwszy medal olimpijski!

Mosaner, który był również w drużynie mężczyzn na igrzyskach w Pyeongchang i Constantini – olimpijska debiutantka, zdobyli punkty w każdym z pierwszych pięciu końcówek meczu, w tym w czterech ostatnich, mimo że Szwecja miała przewagę ostatniego kamienia.

Rywalem Włochów w finale będą Norwegowie. Magnus Nedregotten i Kristin Skaslien awansowali po pokonaniu Wielkiej Brytanii 6:5. Kristin Skaslien oddała prosty, ostatni kamień, który pozwolił na oddanie jedynego strzału potrzebnego do zwycięstwa. W spotkaniu o brąz spotkają się zatem Almida de Val i Oskar Eriksson ze Szwecji oraz Jennifer Dodds i Bruce Mouat z Wielkiej Brytanii.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button