ZIO Pekin 2022: Wallberg sensacyjnym mistrzem w jeździe po muldach!

Szwed Walter Wallberg w fenomenalnej formie zdobył sensacyjne złoto w jeździe po muldach podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Murowany faworyt Kanadyjczyk Mikael Kingsbury zdobył srebrny medal.

Wallberg sensacyjnym mistrzem w jeździe po muldach, Kingsbury ze srebrem!

Walter Wallberg uzyskał w Superfinale 83.23 i zdetronizował Kanadyjczyka Mikaela Kingsbury’ego dając Szwecji pierwszy medal w tej dyscyplinie.

Kingsbury był najlepszy w kwalifikacjach do finału. Jako jedyny narciarz przekroczył 80 punktów w pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym, co dało mu bezpośredni awans do finału. Nikt w drugim biegu kwalifikacyjnym ostatniej szansy nie był w stanie pobić jego wyniku 81.15.

W pierwszej z trzech rund w finale Kingsbury nadal był klasą samą w sobie, ponownie był jedynym zawodnikiem, który zdobył ponad 80 punktów. W drugiej rundzie finałowej i Superfinale musiał już jednak uznać wyższość Waltera Wallberga.

w Genting Snow Park w Zhangjiakou brązowy medal zdobył Japończyk Ikuma Horishima, który miał wynik 81.48.