ZIO Pekin 2022: triumf Niskanena w biegu na 15 km

Fin Iivo Niskanen zdobył złoty medal w biegu narciarskim na 15 kilometrów techniką klasyczną podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Złoto Niskanena w biegu na 15 km klasykiem

Niskanen osiągnął swój trzeci złoty medal olimpijski po tym jak był najlepszy w PyeongChang na dystansie 50 metrów stylem klasycznym oraz w Soczi w sprincie drużynowym. W Pekinie zdobył swój drugi medal, wcześniej w biegu łączonym 2×15 km wywalczył brąz. Jest także mistrzem świata z Lahti w 2017 roku na dystansie 15 km techniką klasyczną.

Srebrny medal zdobył Aleksander Bołszunow z Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, który stracił 23.2 sekundy do Fina. Brązowy medal przypadł w udziale Norwegowi Johannesowi Hoesflotowi Klaebo, który miał stratę 37.5 sekundy.

Na biegowej trasie olimpijskiej brało udział dwóch reprezentantów Polski. Dominik Bury zajął 27. pozycję ze stratą 2:53.6 a Mateusz Haratyk ukończył bieg na 60. miejscu tracąc ponad 5 minut do zwycięzcy.