ZIO Pekin 2022: szwedzka para mieszana w curlingu na fali wznoszącej!

Szwecja zwiększyła swoje szanse na awans do półfinału par mieszanych w curlingu po swoich dwóch dzisiejszych zwycięstwach podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

ZIO Pekin 2022: szwedzka para mieszana w curlingu na fali wznoszącej!
ZIO Pekin 2022: szwedzka para mieszana w curlingu na fali wznoszącej!

Szwedzka para mieszana curlingowa blisko półfinału

Szwedzka para Oskar Eriksson i Almida de Val pokonała dziś Szwajcarów (Martin Rios, Jenny Perret) oraz Kanadyjczyków (Rachel Homan, John Morris) i wspięła się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w fazie zasadniczej. Były to bardzo przekonywujące zwycięstwa, gdzie rywale rezygnowali z gry w kolejnych partiach. „To był chyba nasz najlepszy mecz” – powiedział Eriksson po tym jak Szwajcarzy oddali mecz po szóstym endzie.

Włoska para Stefania Constantini i Amos Mosaner odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu i są wciąż niepokonani prowadząc w klasyfikacji generalnej. Dziś pokonali zamykających tabelę Australijczyków (Tahli Gill, Dean Hewitt) 7:3.

Przypomnijmy, że drużyny mieszane rozgrywają dziewięć meczów, z których cztery najlepsze w końcowej klasyfikacji awansują do poniedziałkowych półfinałów.

Wyniki Sesji 7:

Australia – Norwegia 4:10
Szwajcaria – Szwecja 1:6

Wyniki Sesji 8:

Szwecja – Kanada 6:2
Chiny – USA 5:7
Czechy – Wielka Brytania 3:8
Australia – Włochy 3:7

Tabela:

  1. Włochy – 5:0
  2. Szwecja – 5:2
  3. Wielka Brytania – 4:1
  4. Kanada – 3:2
  5. USA – 3:2
  6. Chiny – 2:3
  7. Czechy – 2:3
  8. Norwegia – 2:3
  9. Szwajcaria – 1:4
  10. Australia – 0:7

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Wiadomości sportowe

Back to top button