ZIO Pekin 2022: Szósty dzień igrzysk za nami

Zapraszamy na podsumowanie szóstego dnia zimowych igrzysk olimpijskich Pekin 2022

Dobry występ polskich saneczkarzy

Amerykanka Chloe Kim powtórzyła sukces sprzed czterech lat i zdobyła mistrzostwo olimpijskie w snowboardowej konkurencji halfpipe podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebro wywalczyła Hiszpanka Queralt Castellet, a brąz Japonka Sena Tomita. Polki nie startowały.

Nathan Chen z USA zdobył złoty medal w rywalizacji solistów podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Amerykanin po znakomitym przejeździe i rekordzie świata prowadził po programie krótkim. Srebrny medal dla Japończyka Yumy Kagiyamy, a brąz dla jego rodaka Shomy Uno! Wielki faworyt i obrońca tytułu sprzed czterech lat Yuzuru Hanyu czwarty.

Austriak Alessandro Haemmerle wywalczył złoty medal w snowboard crossie podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Eliot Grondin, a trzecie dla Włocha Omara Visintina. Polacy nie startowali. O największym pechu może mówić Austriak Julian Lueftner, który zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Norweżka Therese Johaug wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną. Dla Norweżki to już drugi złoty medal zdobyty w Pekinie. Zacięta rywalizacja o złoto toczyła się między Johaug i Kerttu Niskanen z Finlandii. Przez cały bieg obie zawodniczki dzieliło ledwie kilka sekund. Na mecie Norweżka okazała się lepsza ledwie o 0,4 sekundy. Jeszcze mniej, bo tylko 0,1 sekundy dzieliła na mecie rodaczkę Niskanen, Kristę Parmakoski i reprezentującą Rosyjski Komitet Olimpijski Natalię Nieprajewą. Najlepsza z Polek Izabela Marcisz zajęła 29 miejsce.

Zespół Stanów Zjednoczonych wygrał konkurs drużyn mieszanych w skokach akrobatycznych w ramach igrzysk olimpijskich w Pekinie. Srebro powędrowało do reprezentacji gospodarzy , a brąz dla Kanady. Ta konkurencja debiutowała na igrzyskach.

Irene Schouten z kolejnym złotem w Pekinie! Rewelacyjna Holenderka wygrała rywalizację w biegu na 5000 metrów z czasem 6:43.51, bijąc rekord olimpijski. Srebro dla Kanadyjki Isabelle Weidemann, a brąz dla Martiny Sablikovej z Czech. Magdalena Czyszczoń kończy zmagania na ostatniej, 12. pozycji.

Reprezentanci Niemiec zostali mistrzami olimpijskimi w saneczkarskiej sztafecie w Pekinie. Drugie miejsce dla reprezentacji Austrii, a trzecie dla Łotwy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Polacy, którzy zajęli 8 miejsce. Biało-Czerwoni wystąpili w składzie: Klaudia Domaradzka i Mateusz Sochowicz w jedynkach oraz dwójka Wojciech Chmielewski — Jakub Kowalewski.

Austriak Johannes Strolz wywalczył złoty medal w kombinacji alpejskiej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Drugie miejsce dla Norwega Aleksandra Aamodta Kilde, a trzecie dla Kanadyjczyka Jamesa Crawforda, którzy po zjeździe zajmowali dwa pierwsze miejsca. Polacy nie startowali.

Jak wygląda klasyfikacja medalowa?

Na pierwszym miejscu nadal Niemcy, którzy jak do tej pory zdobyli sześć złotych oraz 3 srebrne medale. Drugie miejsce dla Norwegii, a na trzecie wskoczyli Austriacy z czterema złotymi, pięcioma srebrnymi oraz z czterema brązowi medalami. Na czwarte miejsce awansowały Stany Zjednoczone, którzy dzisiaj mogli się cieszyć aż z trzech złotych medali. Polacy nadal pozostają z jednym brązem zdobytym przez skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego.

5 / 5. Ocen: 1

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x