ZIO Pekin 2022: pierwsze mecze w curlingu za nami!

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie wystartowały dziś w curlingu. Odbyły się pierwsze mecze par mieszanych. Zwycięstwa odniosły reprezentacje – Chin, Czech, USA i Wielkiej Brytanii.

Kursy bukmacherów na medale Polski na ZIO. Nie jest dobrze!
ZIO Pekin 2022: pierwsze mecze w curlingu za nami!

Pierwsze mecze par mieszanych w curlingu na igrzyskach za nami!

Curlingowa impreza par mieszanych została po raz pierwszy wprowadzona do programu olimpijskiego w 2018 roku, kiedy Kanadyjczycy Kaitlyn Lawes i John Morris zdobyli złoty medal. W turnieju olimpijskim w Pekinie bierze udział 10 drużyn, które zmierzą się ze sobą w pierwszej rundzie. Cztery ekipy najwyżej sklasyfikowane po zakończeniu pierwszej fazy zakwalifikują się do półfinałów. Decydujące mecze o brąz i złoto odbędą się 8 lutego.

Brytyjczycy Jen Dodds i Bruce Mouat wygrali 9:5 ze Szwedami Oskarem Erikssonem i Almidą De Val. Przy wyniku 8:5 szwedzka para nie wykorzystała okazji, by zdobyć trzy punkty ostatnim kamieniem i doprowadzić do dogrywki. Najwyższe dzisiejsze zwycięstwo dało doskonały początek Wielkiej Brytanii na Olimpiadzie przeciwko innym faworytom do medali. Chińczycy (SuYuan Fan i Zhi Ling) dość niespodziewanie wygrali po dogrywce ze Szwajcarami (Jenny Perret i Martin Rios) 7:6. Norwegowie (Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten) po siódmym endzie prowadzili 6:3 a mimo to ich rywale Czesi (Zuzana Paulova i Tomas Paul) doprowadzili do wyrównania i zwycięstwa po dogrywce 7:6. W ostatnim dzisiejszym meczu Amerykanie (Vicky Persinger i Christopher Plys) pokonali Australijczyków (Tahli Gill i Dean Hewitt). Australia prowadziła 5:3 po sześciu endach. USA wyrównało na 5:5 w siódmym a decydujący cios zadało w ostatnim, ósmym endzie wygrywając 6:5.

Wyniki par mieszanych w curlingu – Round Robin Sesja 1:

Szwecja – Wielka Brytania 5:9
Australia – USA 5:6
Norwegia – Czechy 6:7
Chiny – Szwajcaria 7:6

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Wiadomości sportowe

Back to top button