ZIO Pekin 2022: Odermatt mistrzem w slalomie gigancie

Szwajcar Marco Odermatt zdobył złoty medal w slalomie gigancie w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Dla Szwajcara jest to pierwsze złoto olimpijskie w karierze.

ZIO Pekin 2022: Odermatt mistrzem w slalomie gigancie

Pierwsze złoto olimpijskie Marco Odermatta

Odermatt uzyskując łączny czas 2:09.35 s triumfował na olimpijskiej trasie slalomu giganta. Odermatt dał Szwajcarii trzeci złoty medal w narciarstwie alpejskim na tych igrzyskach! Wcześniej w Pekinie mistrzami olimpijskimi zostali Beat Feuz w zjeździe i Lara Gut-Behrami w slalomie gigancie. Żan Kranjec ze Słowenii zdobył srebro, tracąc 0.19 sekundy do zwycięzcy. Dla Kranjca to pierwszy medal olimpijski w karierze. Na poprzednich igrzyskach w PyeongChang otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. Mistrz świata Francuz Mathieu Faivre zdobył brązowy medal ze stratą 1.34 sekundy.

Reprezentanci Polski – Michał Jasiczek i Paweł Pyjas nie ukończyli pierwszego przejazdu i odpadli z dalszej rywalizacji.

Dzisiejsza rywalizacja to był pierwszy raz, kiedy spadł śnieg podczas zawodów w narciarstwie alpejskim na tegorocznych igrzyskach, a złe warunki pogodowe spowodowały, że drugi przejazd został przełożony o jedną godzinę i 15 minut.

Narciarstwo alpejskie – slalom gigant mężczyzn (finał):

  1. Marco Odermatt (Szwajcaria) – 2:09.35
  2. Żan Kranjec (Słowenia) +0.19
  3. Mathieu Faivre (Francja) +1.34
  4. River Radamus (USA) +1.60
  5. Thibaut Favrot (Francja) +1.69
  6. Alexis Pinturault (Francja) +1.69
  7. Gino Caviezel (Szwajcaria) +1.85
  8. Henrik Kristoffersen (Norwegia) +1.90
  9. Joan Verdu (Andora) +1.93
  10. Filip Zubcić (Chorwacja) +2.74

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x