ZIO Pekin 2022: Neise z życiowym sukcesem w skeletonie!

Niemka Hannah Neise zdobyła złoty medal w skeletonie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

zio pekin 2022
ZIO Pekin 2022: Neise z życiowym sukcesem w skeletonie!

Neise mistrzynią olimpijską w skeletonie!

Neise jest dość zaskakującą zwyciężczynią. 21-latka, która w zeszłym roku zdobyła tytuł mistrza świata juniorek, została pierwszą Niemką, która zdobyła złoty medal olimpijski w skeletonie dzięki zwycięstwu w dwóch ostatnich ślizgach.

Trzeba jednak przyznać, że nic co robią Niemcy na tym olimpijskim torze w Pekinie nie powinno być zaskoczeniem. Po sześciu konkurencjach ślizgowych na igrzyskach w Pekinie – czterech w saneczkarstwie, dwóch w skeletonie – Niemcy zdobyli sześć złotych medali. Dominacja jest wyraźna a dorobek medalowy może być jeszcze poprawiony dzięki rywalizacji niemieckich zawodników w bobslejach.

Pierwszy medal olimpijski w skeletonie dla Australii w historii igrzysk wywalczyła Jaclyn Narracot, która zdobyła srebro. Australia nigdy nie zdobyła medalu w żadnym z zawodów w ślizgach na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich i nie ma żadnych ośrodków treningowych. Narracott mieszka w Anglii, a trenuje w Europie i Korei. Narracot była rewelacją tych zawodów, gdyż sensacyjnie prowadziła po dwóch ślizgach. Po trzecim ślizgu spadła na drugie miejsce i w ostatnim po znakomitym przejeździe utrzymała drugie miejsce i wywalczyła spektakularny sukces.

Holenderka Kimberley Bos zdobyła brązowy medal mimo, że po pierwszym piątkowym ślizgu zajmowała dopiero dziesiąte miejsce. Bos jest zwyciężczynią klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w tym sezonie.

Skeleton kobiet (finał):

  1. Hannah Neise (Niemcy) – 4:07.62
  2. Jaclyn Narracott (Australia) +0.62
  3. Kimberley Bos (Holandia) +0.84
  4. Tina Hermann (Niemcy) +1.11
  5. Mirela Rahneva (Kanada) +1.53
  6. Katie Uhlaender (USA) +1.61
  7. Anna Fernstaedt (Czechy) +1.70
  8. Jacqueline Loelling (Niemcy) +1.73
  9. Dan Zhao (Chiny) +1.90
  10. Janine Flock (Austria) +2.42

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x