ZIO Pekin 2022: Mayer ze złotem w supergigancie, Odermatt nie ukończył!

Austriak Matthias Mayer zdobył złoty medal w supergigancie w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

zio pekin 2022
ZIO Pekin 2022: Mayer ze złotem w supergigancie, Odermatt nie ukończył!

Złoto Mayera w supergigancie, Odermatt nie ukończył!

Mayer obronił swój tytuł w supergigancie na igrzyskach i dodał trzeci złoty medal olimpijski do swojej kolekcji. W poniedziałek wywalczył brązowy medal w zjeździe w Pekinie. Dziś Austriak wyprzedził zaledwie o 0.04 sekundy Amerykanina Ryana Cochran-Siegle, który został sensacyjnym srebrnym medalistą! Brązowy medal wywalczył Norweg Aleksander Aamodt Kilde ze stratą 0.42 sekundy.

Pechowy dzień mieli Szwajcarzy. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Marco Odermatt i wczorajszy mistrz olimpijski w zjeździe Beat Feuz wypadli z trasy i sensacyjnie nie ukończyli rywalizacji. 24-letni Odermatt jest jednak debiutantem w igrzyskach, więc sukcesy na olimpijskich trasach stoją przed nim otworem.

Przypomnijmy, że Kilde i Odermatt zdominowali supergigant w tym sezonie. Kilde wygrał trzy z pięciu zawodów Pucharu Świata w tej konkurencji i prowadzi w klasyfikacji nad Odermattem, który wygrał dwa pozostałe. Mayer jest trzeci w klasyfikacji.

Zawody w olimpijskim supergigancie nie są łatwe, gdyż nie można wcześniej odbyć treningów na trasie a jedynie narciarze mogą widzieć trasę przed startem. Dlatego wizualizacja trasy i znalezienie najszybszej linii przejazdu są diametralnie kluczowe w uzyskaniu przewagi w takich zawodach.

Narciarstwo alpejskie – supergigant mężczyzn (finał):

  1. Matthias Mayer (Austria) – 1:19.94
  2. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0.04
  3. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) +0.42
  4. Adrian Smiseth Sejersted (Norwegia) +0.74
  5. Vincent Kriechmayr (Austria) +0.76
  6. James Crawford (Kanada) +0.85
  7. Romed Baumann (Niemcy) +1.16
  8. Andreas Sander (Niemcy) +1.27
  9. Blaise Giezendanner (Francja) +1.32
  10. Trevor Philp (Kanada) +1.40

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button