ZIO Pekin 2022: Humphries bezkonkurencyjna w monobobie, dublet Amerykanek!

Amerykanka Kaillie Humphries zdobyła złoty medal olimpijski w bobslejowym monobobie w Pekinie. Wygrała z największą przewagą od wielu lat na igrzyskach w bobslejach kobiet.

ZIO Pekin 2022: Humphries bezkonkurencyjna w monobobie, dublet Amerykanek!

Humphries triumfuje z dużą przewagą w monobobie!

Kaillie jest pierwszą mistrzynią olimpijską w monobobie. Amerykanka ukończyła cztery ślizgi w czasie 4 minut i 19.27 sekund. Wyprzedziła o 1.54 sekundy swoją rodaczkę Elanę Meyers Taylor i była także szybsza o 1.76 sekundy od Kanadyjki Christine de Bruin, która wywalczyła brązowy medal.

Humphries została pierwszą kobietą, która zdobyła złoty medal olimpijski dla dwóch różnych krajów i pierwszą olimpijką, która zdobyła złoto zarówno dla USA, jak i Kanady. Jest również pierwszą kobietą, która zdobyła trzy złota w bobslejach.

Meyers Taylor zdobyła swój czwarty medal olimpijski zbliżając się do największych sław amerykańskiego sportu zimowego. Elana będzie walczyć o piąty medal jeszcze w tym tygodniu w tradycyjnych dwuosobowych zawodach bobslejowych kobiet.

Bobsleje – monobob kobiet (finał):

  1. Kaillie Humphries (USA) – 4:19.27
  2. Elana Meyers Taylor (USA) +1.54
  3. Christine de Bruin (Kanada) +1.76
  4. Laura Nolte (Niemcy) +2.06
  5. Breeana Walker (Australia) +2.19
  6. Mingming Huai (Chiny) +3.31
  7. Melanie Hasler (Szwajcaria) +3.54
  8. Cynthia Appiah (Kanada) +3.77
  9. Qing Ying (Chiny) +4.14
  10. Nadieżda Siergiejewa (ROC) +4.32

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x