ZIO Pekin 2022: Gut-Behrami mistrzynią w supergigancie

Szwajcarka Lara Gut-Behrami zdobyła upragniony złoty medal w supergigancie w narciarstwie alpejskim podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce.

ZIO Pekin 2022: Gut-Behrami mistrzynią w supergigancie

Gut-Behrami ze złotym medalem olimpijskim w supergigancie

Jest to pierwsze olimpijskie złoto dla Gut-Behrami na igrzyskach. Na poprzednich dwóch igrzyskach była dwukrotnie tuż za podium. 30-latka ma na swoim koncie dwa brązowe medale olimpijskie w tym jeden zdobyty na tych igrzyskach w slalomie gigancie.

Srebrny medal wywalczyła Austriaczka Mirjam Puchner, która straciła 0.22 sekundy a kibice w Szwajcarii cieszą się z drugiego medalu w tej konkurencji, gdyż Michelle Gisin zdobyła brąz tracąc 0.30 sekundy do swojej rodaczki Gut-Behrami.

Amerykanka Mikaela Shiffrin po dwóch nieudanych startach w Pekinie w slalomie i slalomie gigancie wreszcie przełamała się i ukończyła zawody w supergigancie na dziewiątym miejscu.

Obrończyni tytułu Czeszka Ester Ledecka zajęła piąte miejsce. Ledecka ma już olimpijskie złoto w Pekinie w snowboardowym slalomie gigancie równoległym. Na poprzednich igrzyskach w PyeongChang osiągnęła bezprecedensowy sukces zostając mistrzynią olimpijską w dwóch różnych sportach (snowboard i narciarstwo alpejskie).

Narciarstwo alpejskie – supergigant kobiet (finał):

  1. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria) – 1:13.51
  2. Mirjam Puchner (Austria) +0.22
  3. Michelle Gisin (Szwajcaria) +0.30
  4. Tamara Tippler (Austria) +0.33
  5. Ester Ledecka (Czechy) +0.43
  6. Ragnhild Mowinckel (Norwegia) +0.58
  7. Federica Brignone (Włochy) +0.66
  8. Cornelia Huetter (Austria) +0.68
  9. Mikaela Shiffrin (USA) +0.79
  10. Elena Curtoni (Włochy) +0.83

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x