ZIO Pekin 2022: Gremaud mistrzynią w slopestyle’u

Szwajcarka Mathilde Gremaud dość niespodziewanie zdobyła złoty medal w slopestyle’u w narciarstwie dowolnym na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

ZIO Pekin 2022: Gremaud mistrzynią w slopestyle’u

Gremaud ze złotem, kolejne złoto dla Szwajcarii!

Gremaud po trudnych kwalifikacjach, gdzie prawie została wyeliminowana ostatecznie zakwalifikowała się do finału z 12. wynikiem. Szwajcarka poprawiła się w porównaniu do poprzednich igrzysk, gdzie w PyeongChang wywalczyła srebro. Na tych igrzyskach zdobyła swój drugi medal, wcześniej sięgnęła po brąz w Big Air.

Urodzona w Kalifornii chińska zawodniczka Ailing Eileen Gu zdobyła swój drugi medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Gu będzie miała szansę na swój trzeci medal tych igrzysk w konkurencji halfpipe. W czwartek odbędą się kwalifikacje a w piątek zawody finałowe.

Kelly Sildaru zdobyła pierwszy medal dla Estonii od czasu, gdy biegaczka narciarska Kristina Smigun-Vahi zdobyła srebro w Vancouver 2010.

W zawodach finałowych nie wystartowała Amerykanka Marin Hamill z powodu kontuzji prawej nogi w drugim przejeździe kwalifikacyjnym po wykonaniu swojego triku.

Narciarstwo dowolne – slopestyle kobiet (finał):

 1. Mathilde Gremaud (Szwajcaria) – 86.56
 2. Ailing Eileen Gu (Chiny) – 86.23
 3. Kelly Sildaru (Estonia) – 82.06
 4. Anastazja Tatalina (ROC) – 75.51
 5. Maggie Voisin (USA) – 74.28
 6. Johanne Killi (Norwegia) – 73.11
 7. Tess Ledeux (Francja) – 72.91
 8. Kirsty Muir (Wielka Brytania) – 71.30
 9. Katie Summerhayes (Wielka Brytania) – 64.75
 10. Silvia Bertagna (Włochy) – 61.85
 11. Olivia Asselin (Kanada) – 16.83
 12. Marin Hamill (USA) – DNS

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x