ZIO Pekin 2022: Gisin ze złotem w kombinacji, dublet Szwajcarek!

Szwajcarka Michelle Gisin zdobyła mistrzostwo olimpijskie w kombinacji narciarstwa alpejskiego w Pekinie, podczas gdy Amerykanka Mikaela Shiffrin ponownie nie dotarła do mety.

zio pekin 2022
ZIO Pekin 2022: Gisin ze złotem w kombinacji, dublet Szwajcarek!

Gisin ze złotem, dublet Szwajcarek!

Gisin wywalczyła złoto z łącznym czasem 2:25.67 i miała aż ponad sekundę przewagi nad swoją rodaczką Wendy Holdener. Zwycięstwo przyniosło piąte złoto dla szwajcarskiej reprezentacji i drugi medal w Pekinie dla Gisin i Holdener. Brązowy medal zdobyła Włoszka Federica Brignone.

Shiffrin zajmowała piąte miejsce po zjeździe, ale w slalomie przegapiła bramkę i znów zjechała z trasy. Amerykanka w poprzednich igrzyskach w PyeongChang zdobyła srebrny medal. Mikaela brała udział w każdych zawodach indywidualnych w Pekinie, ale jej wyniki były znacznie poniżej oczekiwań. Ukończyła tylko zawody szybkościowe i była dziewiąta w supergigancie i osiemnasta w zjeździe. Pozostał jej start w rywalizacji drużynowej, gdzie będzie miała ostatnią szansę na medal w tej Olimpiadzie.

Narciarstwo alpejskie – kombinacja kobiet (zjazd + slalom):

  1. Michelle Gisin (Szwajcaria) – 2:25.67
  2. Wendy Holdener (Szwajcaria) +1.05
  3. Federica Brignone (Włochy) +1.85
  4. Ester Ledecka (Czechy) +2.65
  5. Katharina Huber (Austria) +3.13
  6. Christine Scheyer (Austria) +3.58
  7. Ramona Siebenhofer (Austria) +4.02
  8. Laura Gauche (Francja) +4.37
  9. Marusa Ferk Saioni (Słowenia) +4.45
  10. Julia Pleszkowa (ROC) +5.03

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x