ZIO Pekin 2022: fenomenalny debiut olimpijski Corinne Suter!

Szwajcarka Corinne Suter w swoim debiucie wywalczyła złoto w zjeździe w narciarstwie alpejskim na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

zio pekin 2022
ZIO Pekin 2022: fenomenalny debiut olimpijski Corinne Suter!

Suter ze złotem w zjeździe w debiucie olimpijskim!

Suter to mistrzyni świata w zjeździe z Cortiny w 2021 roku. Jest też srebrną medalistką w tej konkurencji z Are w 2019 roku. Łącznie ma w swoim dorobku cztery medale mistrzostw świata, gdyż zdobyła jeszcze srebro i brąz w supergigancie. Nie miała jednak dotąd żadnego medalu olimpijskiego, gdyż w wieku 27 lat dopiero teraz zadebiutowała na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Dziś cieszyła się ogromnie z największego sukcesu w karierze – złota olimpijskiego zdobytego na Yanqing National Alpine Skiing Center w Pekinie!

Goggia to aktualna liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i dopiero co po wyleczeniu kontuzji. Włoszka nie zdołała obronić tytułu mistrzowskiego w zjeździe z PyeongChang 2018. W pewnym momencie wydawało się, że podium może być dziś całe włoskie. Pojawiła się jednak na starcie Corinne Suter, która pokazała wielkie umiejętności i zdobyła mistrzostwo olimpijskie spychając z najwyższego stopnia podium Goggię. Szwajcarka była szybsza o 0.16 sekundy.

Ze stratą 0.57 sekundy do zwyciężczyni brązowy medal sensacyjnie zdobyła Włoszka Nadia Delago, która po swoim przejeździe nie mogła uwierzyć w to jaki świetny czas wykręciła i wpadła w ramiona swojej siostry Nicol.

Narciarstwo alpejskie – zjazd kobiet (finał):

  1. Corinne Suter (Szwajcaria) – 1:31.87
  2. Sofia Goggia (Włochy) +0.16
  3. Nadia Delago (Włochy) +0.57
  4. Kira Weidle (Niemcy) +0.71
  5. Elena Curtoni (Włochy) +1.00
  6. Joana Haehlen (Szwajcaria) +1.29
  7. Cornelia Huetter (Austria) +1.48
  8. Mirjam Puchner (Austria) +1.58
  9. Marie-Michele Gagnon (Kanada) +1.58
  10. Laura Gauche (Francja) +1.60

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x