ZIO Pekin 2022: Czwarty dzień walki o medale olimpijskie (8 luty 2022)

Czwartego dnia zmagań w Pekinie zostanie przeprowadzonych dziesięć konkurencji medalowych. 

zio pekin 2022
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

PEKIN 2022. TERMINARZ IGRZYSK – PROGRAM 8 LUTEGO 2022 (WTOREK). POLACY – KTO STARTUJE?

Podczas czwartego dnia igrzysk będziemy mocno trzymać kciuki za naszych reprezentantów. Naszą główną nadzieją na medal wydaje się Aleksandra Król, która w tym roku wygrała już zawody Pucharu Świata w austriackim Simonhoehe. Oprócz niej na starcie ujrzymy Weronikę Bielę-Nowaczyk, Aleksandrę Michalik, Oskara Kwiatkowskiego oraz Michała Nowaczyka. Na wtorek zaplanowano również sprinty w biegach narciarskich z udziałem Polaków: Izabeli Marcisz, Moniki Skinder, Weroniki Kalety, Macieja Staręgi oraz Kamila Burego. Oprócz tego w biegu indywidualnym na 20 km zaprezentuje się jedyny startujący Polak w biathlonie Grzegorz Guzik oraz zajmująca 24 miejsce po dwóch ślizgach w saneczkarskich jedynkach Klaudia Domaradzka.

8 lutego 2022 (wtorek) Program igrzysk z uwzględnieniem finałów oraz startów Polaków:

02:22 Łyżwiarstwo figurowe Soliści Program krótki Capital Indoor Stadium
03:00 Narciarstwo dowolne Big Air kobiet Finał 1 Big Air Shougang
03:22 Narciarstwo dowolne Big Air kobiet Finał 2 Big Air Shougang

03:40 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet Kwalifikacje Genting Snow Park (Aleksandra Król, Weronika Biela-Nowaczyk, Aleksandra Michalik)
03:45 Narciarstwo dowolne Big Air kobiet Finał 3 Big Air Shougang
04:00 Narciarstwo alpejske Supergigant mężczyzn Finał Yanquing Alpine Skiing Centre
04:07 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn Kwalifikacje Genting Snow Park (Oskar Kwiatkowski, Michał Nowaczyk)
04:34 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet Wyścigi eliminacyjne Genting Snow Park (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)
05:01 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn Wyścigi eliminacyjne Genting Snow Park (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)
05:10 Hokej na lodzie Turniej kobiet USA – Kanada Wukesong Sports Centre
07:05 Curling Drużyny mieszane Mecz o 3. miejsce National Aquatics Centre
07:30 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet 1/8 finału Genting Snow Park (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)
07:48 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn 1/8 finału Genting Snow Park (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)
08:06 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet Ćwierćfinały Genting Snow Park (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)
08:15 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn Ćwierćfinały Genting Snow Park (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)
08:24 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet Półfinały Genting Snow Park (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)
08:30 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn Półfinały Genting Snow Park (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)
08:36 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet O 3. miejsce Genting Snow Park (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)
08:43 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn O 3. miejsce Genting Snow Park (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)
08:49 Snowboard Slalom gigant równoległy kobiet Finał Genting Snow Park (ew. A. Król, W. Biela-Nowaczyk, A. Michalik)
08:55 Snowboard Slalom gigant równoległy mężczyzn Finał Genting Snow Park (ew. O. Kwiatkowski, M. Nowaczyk)
09:00 Biegi narciarskie Sprint kobiet Kwalifikacje Zhangjiakou Cross-Country Centre (Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta)
09:30 Biathlon Bieg indywidualny mężczyzn Finał Zhangjiakou Biathlon Centre (Grzegorz Guzik)
09:40 Hokej na lodzie Turniej kobiet Japonia – Czechy Wukesong Sports Centre
09:50 Biegi narciarskie Sprint mężczyzn Kwalifikacje Zhangjiakou Cross-Country Centre (Maciej Staręga, Kamil Bury)
11:30 Biegi narciarskie Sprint kobiet Ćwierćfinały Zhangjiakou Cross-Country Centre (ew. I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta)
11:30 Łyżwiarstwo szybkie 1500 metrów mężczyzn Finał National Speed Skating Oval
11:55 Biegi narciarskie Sprint mężczyzn Ćwierćfinały Zhangjiakou Cross-Country Centre (ew. M. Staręga, K. Bury)
12:25 Biegi narciarskie Sprint kobiet Półfinały Zhangjiakou Cross-Country Centre (ew. I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta)
12:35 Biegi narciarskie Sprint mężczyzn Półfinały Zhangjiakou Cross-Country Centre (ew. M. Staręga, K. Bury)
12:47 Biegi narciarskie Sprint kobiet Finał Zhangjiakou Cross-Country Centre (ew. I. Marcisz, M. Skinder, W. Kaleta)
12:50 Saneczkarstwo Jedynki kobiet Wyścig 3 Yanqiong National Sliding Centre (Klaudia Domaradzka)
13:00 Biegi narciarskie Sprint mężczyzn Finał Zhangjiakou Cross-Country Centre (ew. M. Staręga, K. Bury)
13:05 Curling Drużyny mieszane Finał National Aquatics Centre
14:10 Hokej na lodzie Turniej kobiet Szwecja – Dania Wukesong Sports Centre
14:10 Hokej na lodzie Turniej kobiet Finlandia – ROC National Indoor Stadium
14:35 Saneczkarstwo Jedynki kobiet Wyścig 4 Yanqiong National Sliding Centre (ew. Klaudia Domaradzka)

5 / 5. Ocen: 1

Paweł
Paweł
Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Podobne do: ZIO Pekin 2022: Czwarty dzień walki o medale olimpijskie (8 luty 2022)

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P