ZIO Pekin 2022: Constantini i Mosaner bezkonkurencyjni w curlingu!

Reprezentanci Włoch – Stefania Constantini i Amos Mosaner dzięki zwycięstwu 8:5 z Norwegami wywalczyli olimpijskie złoto w parach mieszanych w curlingu.

ZIO Pekin 2022: Constantini i Mosaner bezkonkurencyjni w curlingu!

Historyczny medal olimpijski dla Włochów w curlingu!

Constantini i Mosaner byli niepokonani w fazie zasadniczej odnosząc komplet dziewięciu zwycięstw. Dla Włoch wywalczyli historyczny, pierwszy medal olimpijski w curlingu. We Włoszech od czasu igrzysk w Turynie istnieje trzy kluby curlingowe. Teraz po tak spektakularnym sukcesie ta liczba powinna znacznie zwiększyć się. Włosi mają teraz wielkich faworytów do medalu na przyszłych igrzyskach, które odbędą się za cztery lata w Mediolanie-Cortinie.

Kristin Skaslien i Magnus Nedregotten zdobyli po dwa punkty w końcówce otwierającej mecz finałowy. Świetna druga końcówka w wykonaniu Włochów wyrównała stan meczu. Decydujące momenty przyszły w trzecim i czwartym endzie, kiedy to Constantini i Mosaner zdobyli najpierw jeden, a potem trzy punkty i w połowie meczu wyszli na prowadzenie 6:2. Dwa punkty w siódmej partii dały Norwegom szansę na zniwelowanie dwupunktowej straty w ostatniej partii, ale Włosi nie dali się i zdobyli jeden punkt wygrywając 8:5. Norwegowie wywalczyli srebro w Pekinie i poprawili się w porównaniu do poprzednich igrzysk w PyeongChang, gdzie zakończyli rywalizację z brązem.

De Val i Eriksson z brązowym medalem

Szwedzi Almida de Val i Oskar Eriksson zdobyli brązowy medal po dobrej pierwszej połowie meczu z Brytyjczykami z Jenn Dodds Brycem Mouatem. Brytyjczycy dobrze rozpoczęli mecz o brąz i zdobyli bramkę w końcówce otwierającej, ale potem stracili cztery w następnej po świetnym strzale De Val. Szwecja przypieczętowała swoje zwycięstwo w trzecim endzie, gdy zdobyła trzy punkty. Później zdobyli jeszcze dwa i doprowadzili do stanu 9:1. Brytyjczycy odpowiedzieli tylko dwoma punktami, kończąc mecz po sześciu partiach wynikiem 9:3.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button