ZIO Pekin 2022: Chen najlepszy w rywalizacji solistów

Amerykanin Nathan Chen przy porywających dźwiękach Eltona Johna zdobył tytuł mistrzowski w rywalizacji solistów w łyżwiarstwie figurowym na igrzyskach w Pekinie.

ZIO Pekin 2022: Chen najlepszy w rywalizacji solistów

Nathan Chen mistrzem w rywalizacji solistów

Chen pokazał moc i precyzję lądując swoje poczwórne skoki. Po niepowodzeniu w ostatniej Olimpiadzie w Pyeongchang, Amerykanin pokazał klasę i zdobył pierwsze mistrzostwo olimpijskie dla USA od czasu Evana Lysacka w Vancouver z 2010 roku.

Pozostałe miejsca na podium wywalczyli reprezentanci Japonii. Yuma Kagiyama wywalczył srebro z wynikiem 310.05 pkt a Shoma Uno zdobył brąz uzyskując 293 punkty. Yuzuru Hanyu, który miał szansę na wygranie zawodów po raz trzeci z rzędu ukończył zmagania na czwartym miejscu. 27-latek przez słabszy program krótki nie dał rady rywalom i ostatecznie pozostał bez medalu.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x