ZIO Pekin 2022: Braisaz-Bouchet mistrzynią w biathlonowym biegu masowym

Francuzka Justine Braisaz-Bouchet zdobyła złoty medal w biegu masowym na dystansie 12,5 km, pokonując norweski duet Tiril Eckhoff i Marte Olsbu Roeiseland.

Braisaz-Bouchet ze złotym medalem, Hojnisz-Staręga daleko

Dla Braisaz-Bouchet jest to pierwszy złoty medal olimpijski zdobyty indywidualnie. W Zhangjiakou National Biathlon Centre była najlepsza mając 15.3 sekundy przewagi na Eckhoff i 34.9 sekundy była szybsza od Roeiseland.

Roeiseland zdobyła brąz – jej piąty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Roeiseland jest drugim obok Norwega Ole Einara Bjoerndalena biathlonistą, który zdobył medal we wszystkich czterech konkurencjach indywidualnych. Zdobyła również złoto w sztafecie mieszanej.

Monika Hojnisz-Staręga aż ośmiokrotnie spudłowała na strzelnicy i ze stratą 3:48.6 zajęła dopiero 27. miejsce na 30 startujących zawodniczek.