ZIO Pekin 2022: 12 dzień za nami (16 luty 2022)

Zapraszamy na podsumowanie dnia z zimowymi igrzyskami olimpijskimi Pekin 2022.

zio pekin 2022
Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Słaby występ Polek w biathlonowej sztafecie

Zawodnik Stanów Zjednoczonych Alexander Hall mistrzem olimpijskim w narciarskim slopestyle’u. Drugie miejsce dla rodaka zwycięzcy Nicolasa Goeppera, a trzecie dla Szweda Jespera Tjadera. Czwartą lokatę zajął Szwajcar Andri Ragettli, zwycięzca wtorkowych kwalifikacji. Polacy nie startowali.

Francuz Clement Noel zdobył mistrzostwo olimpijskie w narciarskim slalomie. Na drugim stopniu podium stanął reprezentant Australii Johannes Strolz, którego śmiało możemy nazwać niespodzianką tego sezonu. Brązowy medal zdobył Norweg Sebastian Foss-Solevaag. Polacy Michał Jasiczek nie ukończył drugiego przejazdu, po pierwszym zajmował 30 miejsce. Natomiast Paweł Pyjas nie ukończył pierwszego.

Reprezentantki Szwecji okazały się najlepsze w biathlonowej sztafecie 4×6 km. Srebrne medale wywalczyły Rosjanki, a brązowe Niemki. Faworyzowane Norweżki ukończyły zawody tuż za podium. Polska sztafeta biathlonistek w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Anna Mąka zajęła 14. miejsce. Wynik Polek możemy uznać za mało satysfakcjonujący, wszak w tym sezonie nasze biathlonistki pokazywały się w sztafecie z dużej lepszej strony.

Reprezentantki Niemiec zdobyły mistrzostwo olimpijskie w sprincie drużynowym. Biegaczka naszych zachodnich sąsiadów Katherine Sauerbrey zachowała więcej sił na finisz i pokonała drugą Szwedkę Sunding, brąz dla Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasze biegaczki narciarskie w składzie Izabela Marcisz i Monika Skinder uplasowały się na miejscu dziewiątym.

Reprezentacja Norwegii wygrywa sprint drużynowy w biegach narciarskich podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. Drugie miejsce dla Finlandii, a brąz dla Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Polacy Maciej Staręga oraz Kamil Bury zajęli swoim biegu półfinałowym miejsce ósme, bez szans na awans do finału.

Chińczyk Guangpu Qi został mistrzem olimpijskim w narciarskich skokach akrobatycznych. Drugie miejsce dla zawodnika z Ukrainy Oleksandra Abramenki, a brąz dla Rosjanina Ilja Burowa. Lider Pucharu Świata Maksim Burow odpadł w kwalifikacjach. Polacy nie startowali.

Zawodniczka z Korei Południowej Minjeong Choi została mistrzynią olimpijską w biegu na 1500 metrów na łyżwiarskim biegu torze. Drugie miejsce dla utytułowanej Włoszki Arianny Fontany, a brąz dla Holenderki Suzanne Schulting. Na ćwierćfinale swój udział zakończyły Polki Kamila Stormowska i Natalia Maliszewska.

Reprezentacja Kanady zdobyła złoty medal w biegu sztafetowym na 5000 metrów na łyżwiarskim krótkim torze. Srebro dla Korei Południowej, a brąz dla drużyny z Włoch, którzy po zaciętym finiszu i wideo weryfikacji wyprzedzili Rosyjski Komitet Olimpijski. Polacy w sztafecie nie startowali.

Jak wygląda klasyfikacja medalowa?

W czołówce bez zmian, nadal klasyfikacji przewodzą Norwegowie, którzy dziś dorzucili kolejny złoty krążek, a to za sprawą sztafety sprinterskiej mężczyzn. Na drugim miejscu umocnili się Niemcy z przewagą dwóch złotych medali nad trzecimi Stanami Zjednoczonymi, którzy jednak muszą uważać na to co się dzieje za ich plecami. A tam na czwarte miejsce po dzisiejszym dniu wskoczyli Chińczycy, którzy mają już tylko o jeden złoty medal mniej od Amerykanów. W czołowej 10 klasyfikacji brakuje Kanady, co jest dużym in minus względem poprzednich igrzysk olimpijskich. Po zdobytym medalu przez Ukrainę, Polacy spadli na 25 miejsce w klasyfikacji wraz z Belgią, Estonią oraz Łotwą.

5 / 5. Ocen: 1

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x