ZIO Pekin 2022: 10 dzień igrzysk za nami (14 luty 2022)

Zapraszamy na podsumowanie w skrócie, to co się wydarzyło na olimpijskich arenach.

Kursy bukmacherów na medale Polski na ZIO. Nie jest dobrze!
ZIO Pekin 2022

Polscy skoczkowie bez medalu

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych Kaillie Humphries mistrzynią olimpijską w bobslejowych monobobach, konkurencji debiutujących na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Srebro dla drugiej z Amerykanek Elany Meyers Taylor, brąz zdobywa Christine de Bruin z Kanady. Polki nie startowały.

Francuski duet Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron ze złotem olimpijskim w rywalizacji par tanecznych! Uzyskali aż sześć punktów przewagi nad drugą parą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Sinicyna/Kacałapow, a na ostatnim stopniu podium staną amerykańska para Hubbell/Donohue. Polska para Kaliszek/Spodyriew dopiero na 17. miejscu. Więc względem poprzednich czterech lat nie poprawili 14 miejsca zdobytego na igrzyskach w Korei Południowej.

Chinka Mengtao Xu zdobyła w Zhangjiakou złoty medal olimpijski w skokach akrobatycznych w narciarstwie dowolnym. Srebrny medal wywalczyła Białorusinka Hanna Huskowa, a brązowy krążek Amerykanka Megan Nick. Polki nie startowały.

Austriacy w składzie Jan Hoerl, Stefan Kraft, Daniel Huber, Manuel Fettner wywalczyli złoty medal igrzysk olimpijskich w konkursie drużynowym skoków narciarskich w Pekinie. Srebro trafiło do Słoweńców, a brąz do Niemców. Polscy skoczkowie zakończyli zmagania na szóstej lokacie, tracąc do zwycięzców ponad 62 punkty.

5 / 5. Ocen: 1

Paweł Mikulski

Uwielbiam muzykę Krzysztofa Krawczyka i grać w gry retro. A poza pracą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x