Zimowa Uniwersjada 2023 w Lake Placid – kadra Polski, program zawodów!

Przed nami początek Zimowej Uniwersjady 2023 w amerykańskim Lake Placid. Transmisje na żywo z niektórych konkurencji będą dostępne na Eurosporcie! Przedstawiamy program imprezy, która potrwa do 22 stycznia!

Zimowa Uniwersjada 2023 w Lake Placid – kadra Polski, program zawodów!

Startuje Zimowa Uniwersjada 2023 w Lake Placid!

Lake Placid będzie gościło najlepszych sportowców uniwersyteckich na świecie po raz drugi w historii. Pierwszy raz imprezę organizowało w 1972 roku. Oficjalnie start Zimowej Uniwersjady 2023 odbędzie się w nocy z czwartku na piątek (13 stycznia godz. 1:00 polskiego czasu) w Centrum Olimpijskim Herb Brooks Arena. Zawody w hokeju na lodzie kobiet i mężczyzn oraz snowboardzie rozpoczną się jednak już dziś – jeszcze przed ceremonią otwarcia.

Rywalizacja sportowa rozpocznie się w dwunastu dyscyplinach sportowych: biathlon, biegi narciarskie, curling, hokej na lodzie, kombinacja norweska, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo alpejskie, narciarstwo dowolne, short track, skoki narciarskie oraz snowboard. Ponad 1500 sportowców z 45 krajów będzie rywalizowało w 86 zawodach medalowych w ciągu 11 dni imprezy!

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeWinner610 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Akademicka reprezentacja Polski będzie liczyła 55 studentów, którzy będą nas reprezentować w 8 dyscyplinach. Biało-Czerwonych nie będziemy oglądać w hokeju na lodzie, curlingu, narciarstwie dowolnym i short tracku.

Skład reprezentacji Polski na Zimową Uniwersjadę 2023:

Biathlon:

Wiktoria Celczyńska (AWF Katowice), Patryk Bryn (AWF Katowice), Anna Nędza-Kubiniec (Uczelnia Korczaka Katowice), Barbara Skrobiszewska (KANS Jelenia Góra), Klaudia Topór (WSE Kraków), Wojciech Janik (AWF Katowice), Wojciech Filip (AWF Katowice), Przemysław Pancerz (AWF Katowice)

Biegi narciarskie:

Weronika Kaleta (AWF Katowice), Karolina Kaleta (AWF Katowice), Karolina Kukuczka (AWF Katowice), Michał Boreczek (AWF Katowice), Michał Skowron (AWF Katowice), Sebastian Bryja (AWF Katowice), Robert Bugara (AWF Katowice), Mateusz Haratyk (AWF Katowice)

Kombinacja norweska:

Joanna Kil (PPUZ Nowy Targ), Adam Skupień (AWF Katowice), Andrzej Szczechowicz (AWF Katowice), Paweł Szyndlar (AWF Katowice)

KOD PROMOCYJNY: BETONLINE

3754 PLN W SUPERBET

Skoki narciarskie:

Nicole Konderla (AWF Katowice), Kinga Rajda (AWF Katowice), Anna Twardosz (AWF Katowice), Paulina Cieślar (WSEwS Bielsko-Biała), Szymon Jojko (AWF Katowice), Mateusz Gruszka (PPUZ Nowy Targ), Karol Niemczyk (AWF Katowice), Adam Niżnik (AWF Katowice), Szymon Zapotoczny (WSEwS Bielsko-Biała)

Łyżwiarstwo figurowe:

Jekaterina Kurakowa (WSKFiT Pruszków)

Łyżwiarstwo szybkie:

Martyna Baran (AWF Katowice), Natalia Jabrzyk (Politechnika Łódzka), Olga Kaczmarek (AWF Katowice), Maja Płończyk (AWF Katowice), Iga Wojtasik (AWF Katowice), Magdalena Smędzik (AWF Kraków), Piotr Nałęcki (AWF Katowice), Gaweł Oficjalski (AWF Katowice), Marek Kania (Politechnika Warszawska), Karol Karczewski (AWF Katowice), Jakub Piotrowski (AWF Katowice), Maksymilian Rzepa (AWF Kraków)

Snowboard:

Maria Chyć (AWF Kraków), Olimpia Kwiatkowska (UP Kraków), Natasza Piwowarczyk (AWF Katowice), Patryk Majerczyk (AWF Kraków), Mikołaj Rutkowski (AWF Poznań), Jan Jaromin (AWF Katowice), Krzysztof Owczarek (AWF Katowice)

Narciarstwo alpejskie:

Zuzanna Czapska (AWF Katowice), Maja Chyla (UJ Kraków), Daria Krajewska (AWF Katowice), Szymon Bębenek (ANS Nowy Sącz), Błażej Budz (Politechnika Krakowska), Juliusz Mitan (AGH Kraków)

Pierwsza transmisja z tej imprezy w Eurosporcie już w sobotę a będzie to bieg indywidualny mężczyzn w biathlonie. W niedzielę transmisja w konkurencji biegów narciarskich – sprinty stylem dowolnym kobiet i mężczyzn.

UWAGA: Sprawdź aktualny ranking bukmacherów - wybierz bukmachera z najlepszą ofertą kursów, zakładów i bonusów na start.

Program Zimowej Uniwersjady 2023 w Lake Placid:

11 stycznia (środa):

19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Węgry – Słowacja
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Wielka Brytania – Czechy
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Japonia – Łotwa

12 stycznia (czwartek):

15:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Szwecja – Czechy
19:00 Hokej kobiet, mecz grupy A: USA – Japonia
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Korea Płd. – Kazachstan
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Ukraina – Kanada
19:00 Snowboard kobiet: snowboardcross – kwalifikacje

13 stycznia (piątek):

01:00 Ceremonia otwarcia
15:00 Biegi narciarskie: sprint klasyczny par mieszanych (finał)
15:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Kazachstan – Węgry
16:00 Narciarstwo alpejskie: supergigant kobiet
19:00 Narciarstwo alpejskie: supergigant mężczyzn
19:00 Łyżwiarstwo figurowe: pary taneczne – taniec rytmiczny
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Kanada – Szwecja
19:30 Snowboard: snowboardcross mężczyzn – kwalifikacje
19:30 Snowboard: snowboardcross kobiet – finał
19:40 Snowboard: snowboardcross mężczyzn – finał
20:00 Curling kobiet, sesja 1: Australia – Japonia
20:00 Curling kobiet, sesja 1: Szwecja – USA
20:00 Curling kobiet, sesja 1: Hiszpania – Chiny
20:00 Curling kobiet, sesja 1: Kanada – Korea Płd.
20:00 Curling kobiet, sesja 1: Wielka Brytania – Szwajcaria
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Japonia – Słowacja
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Czechy – Japonia

14 stycznia (sobota):

00:30 Kombinacja norweska kobiet – zawody indywidualne
01:00 Kombinacja norweska mężczyzn – zawody indywidualne
15:00 Curling kobiet, sesja 2: USA – Kanada
15:00 Curling kobiet, sesja 2: Japonia – Korea Płd.
15:00 Curling kobiet, sesja 2: Wielka Brytania – Australia
15:00 Curling kobiet, sesja 2: Szwajcaria – Chiny
15:00 Curling kobiet, sesja 2: Szwecja – Hiszpania
15:30 Narciarstwo alpejskie: kombinacja kobiet – supergigant
18:15 Biathlon mężczyzn: bieg indywidualny na 15 km
19:00 Narciarstwo alpejskie: kombinacja kobiet – slalom
19:00 Łyżwiarstwo figurowe: program krótki solistek
20:00 Curling mężczyzn, sesja 2: Kanada – Czechy
20:00 Curling mężczyzn, sesja 2: Wielka Brytania – Brazylia
20:00 Curling mężczyzn, sesja 2: Japonia – USA
20:00 Curling mężczyzn, sesja 2: Szwajcaria – Szwecja
20:45 Biathlon kobiet: bieg indywidualny na 12,5 km
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Czechy – Kanada
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Łotwa – Ukraina

15 stycznia (niedziela):

15:00 Curling mężczyzn, sesja 3: USA – Szwajcaria
15:00 Curling mężczyzn, sesja 3: Korea Płd. – Japonia
15:00 Curling mężczyzn, sesja 3: Wielka Brytania – Czechy
15:00 Curling mężczyzn, sesja 3: Szwecja – Norwegia
15:00 Curling mężczyzn, sesja 3: Kanada – Brazylia
15:00 Biegi narciarskie: sprint stylem dowolnym kobiet – kwalifikacje
15:30 Biegi narciarskie: sprint stylem dowolnym mężczyzn – kwalifikacje
15:30 Narciarstwo alpejskie: kombinacja mężczyzn – supergigant
15:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Kanada – Japonia
16:00 Łyżwiarstwo szybkie: 1000 m kobiet
17:00 Łyżwiarstwo szybkie: 1000 m mężczyzn
17:00 Biegi narciarskie: sprinty stylem dowolnym kobiet i mężczyzn – finały
19:00 Narciarstwo alpejskie: kombinacja mężczyzn – slalom
19:00 Łyżwiarstwo figurowe: program dowolny solistów
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Czechy – Łotwa
19:00 Narciarstwo dowolne: skicross kobiet i mężczyzn – kwalifikacje
20:00 Curling kobiet, sesja 4: Korea Płd. – Wielka Brytania
20:00 Curling kobiet, sesja 4: Hiszpania – Kanada
20:00 Curling kobiet, sesja 4: Szwajcaria – USA
20:00 Curling kobiet, sesja 4: Chiny – Australia
20:00 Curling kobiet, sesja 4: Japonia – Szwecja
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Kanada – Japonia
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Słowacja – USA

16 stycznia (poniedziałek):

02:00 Kombinacja norweska kobiet – zawody indywidualne
02:15 Kombinacja norweska mężczyzn – zawody indywidualne
15:00 Curling kobiet, sesja 5: Hiszpania – USA
15:00 Curling kobiet, sesja 5: Wielka Brytania – Japonia
15:00 Curling kobiet, sesja 5: Australia – Korea Płd.
15:00 Curling kobiet, sesja 5: Szwecja – Szwajcaria
15:00 Curling kobiet, sesja 5: Kanada – Chiny
15:30 Łyżwiarstwo szybkie: 3000 m kobiet
17:30 Łyżwiarstwo szybkie: 5000 m mężczyzn
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Korea Płd. – Węgry
19:30 Narciarstwo dowolne: skicross kobiet i mężczyzn – finały
20:00 Biathlon: sztafeta par mieszanych
20:00 Curling mężczyzn, sesja 5: Szwecja – Kanada
20:00 Curling mężczyzn, sesja 5: Norwegia – Wielka Brytania
20:00 Curling mężczyzn, sesja 5: Korea Płd. – Brazylia
20:00 Curling mężczyzn, sesja 5: Szwajcaria – Japonia
20:00 Curling mężczyzn, sesja 5: Czechy – USA
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: USA – Słowacja
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Kazachstan – Słowacja
23:00 Skoki narciarskie: konkurs indywidualny kobiet

17 stycznia (wtorek):

00:00 Kombinacja norweska – zawody drużynowe mężczyzn
02:00 Skoki narciarskie: konkurs indywidualny mężczyzn
15:00 Curling mężczyzn, sesja 6: Norwegia – USA
15:00 Curling mężczyzn, sesja 6: Kanada – Korea Płd.
15:00 Curling mężczyzn, sesja 6: Czechy – Szwajcaria
15:00 Curling mężczyzn, sesja 6: Brazylia – Szwecja
15:00 Curling mężczyzn, sesja 6: Japonia – Wielka Brytania
15:00 Biegi narciarskie: bieg na 5 km stylem klasycznym kobiet
15:30 Narciarstwo alpejskie: slalom gigant kobiet – 1. przejazd
15:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Węgry – Wielka Brytania
16:00 Łyżwiarstwo szybkie: 1500 m kobiet
16:00 Narciarstwo dowolne: slopestyle kobiet i mężczyzn – kwalifikacje
16:30 Biegi narciarskie: bieg na 10 km stylem klasycznym mężczyzn
17:00 Łyżwiarstwo szybkie: 1500 m mężczyzn
18:30 Narciarstwo alpejskie: slalom gigant kobiet – 2. przejazd
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Łotwa – Kanada
19:00 Snowboard: slopestyle kobiet – kwalifikacje
19:50 Snowboard: slopestyle mężczyzn – kwalifikacje
20:00 Curling kobiet, sesja 7: Szwecja – Korea Płd.
20:00 Curling kobiet, sesja 7: Szwajcaria – Hiszpania
20:00 Curling kobiet, sesja 7: Chiny – Japonia
20:00 Curling kobiet, sesja 7: Wielka Brytania – USA
20:00 Curling kobiet, sesja 7: Australia – Kanada
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Kanada – Wielka Brytania
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Szwecja – Japonia

18 stycznia (środa):

15:00 Curling kobiet, sesja 8: Japonia – Hiszpania
15:00 Curling kobiet, sesja 8: Kanada – Wielka Brytania
15:00 Curling kobiet, sesja 8: Korea Płd. – Szwajcaria
15:00 Curling kobiet, sesja 8: Australia – Szwecja
15:00 Curling kobiet, sesja 8: Chiny – USA
15:00 Biegi narciarskie: bieg na dochodzenie na 5 km stylem dowolnym kobiet
15:30 Narciarstwo alpejskie: slalom gigant mężczyzn – 1. przejazd
15:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: USA – Kazachstan
16:00 Łyżwiarstwo szybkie: zawody drużynowe kobiet
16:00 Narciarstwo dowolne: slopestyle kobiet i mężczyzn – finały
16:15 Biegi narciarskie: bieg na dochodzenie na 10 km stylem dowolnym mężczyzn
16:30 Łyżwiarstwo szybkie: zawody drużynowe mężczyzn
19:00 Narciarstwo alpejskie: slalom gigant mężczyzn – 2. przejazd
19:00 Biathlon: sprint na 10 km mężczyzn
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Słowacja – Korea Płd.
19:00 Snowboard: slopestyle kobiet – finał
20:00 Snowboard: slopestyle mężczyzn – finał
20:00 Curling mężczyzn, sesja 8: Wielka Brytania – Szwecja
20:00 Curling mężczyzn, sesja 8: Czechy – Norwegia
20:00 Curling mężczyzn, sesja 8: Brazylia – Japonia
20:00 Curling mężczyzn, sesja 8: Korea Płd. – Szwajcaria
20:00 Curling mężczyzn, sesja 8: USA – Kanada
21:20 Biathlon: sprint na 7,5 km kobiet
22:30 Hokej kobiet, mecz grupy A: Japonia – Wielka Brytania
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Kanada – Czechy

19 stycznia (czwartek):

00:00 Kombinacja norweska – zawody par mieszanych
00:00 Skoki narciarskie: konkurs par mieszanych
15:00 Curling mężczyzn, sesja 9: Czechy – Japonia
15:00 Curling mężczyzn, sesja 9: Brazylia – USA
15:00 Curling mężczyzn, sesja 9: Szwajcaria – Norwegia
15:00 Curling mężczyzn, sesja 9: Kanada – Wielka Brytania
15:00 Curling mężczyzn, sesja 9: Szwecja – Korea Płd.
15:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: USA – Węgry
16:00 Łyżwiarstwo szybkie: 500 m kobiet
16:00 Narciarstwo dowolne: Big Air kobiet i mężczyzn – kwalifikacje
16:40 Łyżwiarstwo szybkie: 500 m mężczyzn
17:00 Narciarstwo alpejskie: slalom równoległy par mieszanych
17:30 Łyżwiarstwo szybkie: zawody drużynowe par mieszanych
19:00 Hokej mężczyzn, mecz grupy B: Wielka Brytania – Korea Płd.
19:00 Snowboard: Big Air kobiet – kwalifikacje
19:40 Biathlon: bieg na dochodzenie na 12,5 km mężczyzn
20:00 Curling kobiet: półfinały
20:00 Snowboard: Big Air mężczyzn – kwalifikacje
21:20 Biathlon: bieg na dochodzenie na 10 km kobiet
22:00 Short track: 1500 m kobiet
22:30 Hokej mężczyzn, mecz grupy A: Łotwa – Szwecja

20 stycznia (piątek):

15:00 Biegi narciarskie: sztafeta kobiet na 3×5 km
15:30 Narciarstwo alpejskie: slalom kobiet – 1. przejazd
16:00 Łyżwiarstwo szybkie: wyścig ze startu wspólnego kobiet
16:00 Narciarstwo dowolne: Big Air kobiet i mężczyzn – finały
16:20 Łyżwiarstwo szybkie: wyścig ze startu wspólnego mężczyzn
17:00 Biegi narciarskie: sztafeta mężczyzn na 4×7,5 km
18:30 Narciarstwo alpejskie: slalom kobiet – 2. przejazd
19:00 Snowboard: Big Air kobiet – finał
20:00 Snowboard: Big Air mężczyzn – finał
20:00 Curling kobiet: mecz o brązowy medal
20:35 Hokej kobiet: mecz półfinałowy
22:00 Short track: 500 m kobiet
23:30 Skoki narciarskie: konkurs drużynowy kobiet

21 stycznia (sobota):

02:00 Skoki narciarskie: konkurs drużynowy mężczyzn
15:30 Narciarstwo alpejskie: slalom mężczyzn – 1. przejazd
15:35 Hokej mężczyzn: mecz półfinałowy
16:00 Snowboard: slalom gigant równoległy kobiet – kwalifikacje
16:30 Snowboard: slalom gigant równoległy mężczyzn – kwalifikacje
19:00 Narciarstwo alpejskie: slalom mężczyzn – 2. przejazd
19:00 Snowboard: slalom gigant równoległy kobiet i mężczyzn – finały
19:05 Hokej mężczyzn: mecz półfinałowy
19:40 Biathlon: bieg masowy na 15 km mężczyzn
20:00 Curling mężczyzn: mecz finałowy
21:35 Biathlon: bieg masowy na 12,5 km kobiet
22:00 Short track: 1000 m kobiet

22 stycznia (niedziela):

16:00 Biegi narciarskie: bieg masowy na 30 km mężczyzn
17:05 Hokej mężczyzn: mecz o brązowy medal
19:00 Biegi narciarskie: bieg masowy na 15 km kobiet

23 stycznia (poniedziałek):

02:00 ceremonia zakończenia


5 / 5. Ocen: 12

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x