Zawodnicy Miedzi zaczynają przygotowania do piłkarskiej wiosny

Zawodnicy Miedzi Legnica rozpoczęli przygotowania do rundy rewanżowej polskiej ekstraklasy. Znany jest już szczegółowy plan treningowy tego zespołu przed piłkarską wiosną.

Zawodnicy Miedzi zaczynają przygotowania do piłkarskiej wiosny
Zawodnicy Miedzi zaczynają przygotowania do piłkarskiej wiosny (Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu)

Pora na szlifowanie formy

– Nastroje są równie dobre jak wtedy, gdy rozstawaliśmy się po zwycięstwie z Górnikiem. Humory pozostały. Każdy jest pełen energii, a głowy są czyste po powrotach do domów i spotkaniach z najbliższymi. Baterie są naładowane. Jesteśmy gotowi do szlifowania formy – mówi Szymon Matuszek

Również specyficzny okres przygotowawczy nie stanowi dla doświadczonego gracza zaskoczenia. – Nie jest to dla mnie nowość. Pamiętam jeszcze ten czas, gdy w pierwszej lidze też szybko kończyło się rundę. Dostawało się tydzień wolnego, a później znów się trenowało. Już to przeżywałem. Ale rzeczywiście poprzednie tryby, czyli z grą do około 20 grudnia, były dla nas lepsze. Wiemy jaka jest jednak sytuacja w tym roku. Są mistrzostwa świata i wszyscy musimy się do tego dostosować – dodaje kapitan Miedzi. 

Kurs 100.0 na Polska Francja w Betfan
Kurs 100.0 na Polska Francja w Betfan

Miedź Legnica plan przygotowań – zima 2022/23

Po pierwszej fazie testów zespół spotkał się ze sztabem szkoleniowym, a następnie zameldował na boisku pod balonem. – Na razie przywitał nas szereg różnych testów, sprawdzających w jakich stanach są nasze organizmy. Ze sztabem spotkaliśmy się przed treningiem, by dowiedzieć się jak będzie wyglądał najbliższy czas – kończy Szymon Matuszek. 

Do planu przygotowań dopisany został nowy punkt, którym będzie mecz kontrolny z czeskim FK Jablonec. Spotkanie zaplanowane zostało na 15 grudnia.

  • 2.12-16.12.2022 – treningi w Legnicy;
  • 10.12.2022 – mecz kontrolny Górnik Zabrze – Miedź Legnica;
  • 15.12.2022 – mecz kontrolny FK Jablonec – Miedź Legnica;
  • 17.12.2022-03.01.2023 – urlopy świąteczno-noworoczne;
  • 4.01 – powrót do treningów w Legnicy;
  • 9.01-19.01.2023 – zgrupowanie w Turcji (3 sparingi: 12, 15 i 18.01);
  • 27.01.2023 – powrót PKO Bank Polski Ekstraklasy (Miedź – Radomiak, godz. 18.00).

4.8 / 5. Ocen: 54

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x