Zapowiedź XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera!

Tegoroczna edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera będzie generalnym sprawdzianem polskiej drużyny narodowej przed zbliżającymi się wielkimi krokami FIVB Mistrzostwami Świata 2022. Najlepszy na świecie towarzyski turniej siatkarzy ponownie bije rekordy zainteresowania. Ostatniego dnia zmagań, w sobotę 20 sierpnia, organizatorzy spodziewają się na trybunach krakowskiej TAURON Areny ponad czternastu tysięcy fanów!

Zapowiedź XIX Memoriału Huberta Jerzego Wagnera! (WIDEO) [Fot.: Memoriał Wagnera/materiały prasowe)

W Krakowie startuje XIX Memoriał Wagnera

XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to prawdziwa gratka dla kibiców siatkówki. Zwłaszcza tych, którym nie udało się zdobyć wejściówek na decydujące mecze FIVB Mistrzostw Świata 2022, które zostaną rozegrane 10 i 11 września w katowickim „Spodku”. Biało-Czerwonymi w najbliższych dniach rywalizować będą ze światową czołówką. Mowa o naprawdę uznanych rywalach. Podopieczni Nikoli Grbicia zmierzą się kolejno z: Iranem (czwartek 18 sierpnia, godz. 20.00, Polsat Sport), Argentyną (piątek, godz. 20.00, Polsat Sport) i Serbią (sobota, godz. 18.30, Polsat Sport).

W tej chwili zostało już niewiele biletów na sobotę, w TAURON Arenie Kraków spodziewamy się ponad czternastu tysięcy kibiców – mówi Cezary Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Sporo biletów sprzedaliśmy także na czwartek i piątek, za każdym razem mamy ponad dziesięć tysięcy kibiców. Hala będzie wypełniona biało-czerwonymi fanami, którzy z pewnością stworzą wspaniałe warunki do grania w siatkówkę na najwyższym poziomie. Cieszymy się, że nasz turniej cieszy się aż takim zainteresowaniem, przyznaję, że przerosło ono nasze oczekiwania – dodaje prezes.

Jak zauważano, Memoriał Wagnera przynosi naszej reprezentacji szczęście. W 2014 i w 2018 roku – właśnie po rozegraniu tego turnieju – polscy siatkarze zostawali mistrzami świata. Teraz wszyscy liczą, że będzie podobnie. Przypomnijmy, że tegoroczne mistrzostwa świata siatkarzy, rozgrywane w Polsce i w Słowenii, rozpoczynają się już 26 sierpnia, czyli mniej niż tydzień po zakończeniu Memoriału Wagnera. Będzie to więc próba generalna dla wszystkich uczestników imprezy, choć niektórzy po turnieju zaplanowali jeszcze pojedyncze mecze towarzyskie. Jak podchodzą do niej samo zawodnicy?

– Mistrzostwa świata to najważniejsza impreza w tym roku, zwłaszcza że jest ona rozgrywana także w Polsce – mówi Kamil Semeniuk, przyjmujący reprezentacji Polski. – W tej chwili skupiamy się na Memoriale Wagnera, chcemy go wygrać, a przede wszystkim bardzo dobrze się zaprezentować. Najlepsza forma ma przyjść na pierwsze spotkanie na mundialu. Fajnie, że będą trzy spotkania w Krakowie, przy wypełnionej po brzegi hali. To dobre doświadczenie dla tych, którzy jak ja dopiero się w tej kadrze pokazują. Nie ukrywam, że przy tak wspaniałej publiczności czasem można być sparaliżowanym, więc to przetarcie będzie idealne przed mundialem – dodaje.

Na XIX Memoriał Wagnera (18-20 sierpnia, TAURON Arena Kraków) zapraszają Kraków – Miasto Gospodarz, a także Partnerzy: Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Województwo Małopolskie, TAURON Arena Karków, PZU, Bank Pekao SA, Tauron Polska Energia, PKN ORLEN, Igrzyska Europejskie, Polski Związek Piłki Siatkowej oraz Telewizja Polsat.

Terminarz i plan transmisji Memoriału Wagnera 2022

2022-08-18: 17:30 Argentyna – Serbia (Polsat Sport)
2022-08-18: 20:00 Polska – Iran (Polsat Sport)
2022-08-19: 17:30 Iran – Serbia (Polsat Sport)
2022-08-19: 20:00 Polska – Argentyna (Polsat Sport)
2022-08-20: 16:00 Argentyna – Iran (Polsat Sport)
2022-08-20: 18:30 Polska – Serbia (Polsat Sport)

Źródło: volley24.pl/PLS (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x