Zakłady specjalne u bukmacherów

Polskim bukmacherom brakuje polotu? Powinni złapać nieco więcej luzu? Otóż niekoniecznie, a już na pewno nie wszyscy. Dowodem na to są zakłady specjalne u bukmacherów. To dzięki nim, Ci nieco bardziej wymagający typerzy mogą wykazać się w obstawianiu dość nieoczywistych zdarzeń.

Zakłady specjalne u bukmacherów
Zakłady specjalne u bukmacherów

Czym są zakłady specjalne?

Czym są zakłady specjalne? Zakłady specjalne w zakładach bukmacherskich to oferta, dzięki której typer może obstawiać nie tylko rozgrywki sportowe, ale też wydarzenia polityczne, zdarzenia meteorologiczne czy rozstrzygnięcia w reality-show.

Zakłady specjalne to także wydarzenia sportowe, ale takie, które wykraczają nieco poza standard bukmacherki. Zakłady specjalne często są zakładami długoterminowymi, a więc takimi, dzięki którym możemy obstawić np. to, kto zostanie mistrzem danego kraju, jeszcze przed rozpoczęciem danych rozgrywek.

Superbet
3754 PLNKOD: BETONLINE
 • 3500 PLN bez ryzyka
 • 200 PLN w bonusach
 • 54 PLN freebety
STS
1660 PLN KOD: BETONLINE
 • 1500 PLN w bonusach
 • 100 PLN bez ryzyka
 • 60 PLN za zadania

Zakłady specjalne zyskują na popularności z każdym rokiem, a to dlatego, że fani grania u bukmachera szukają najróżniejszych sposobów na to, by zyskiwać pieniądze. Nie zawsze da się znaleźć interesujące wydarzenia z piłki nożnej czy koszykówki, a bywają też dni, gdy ma miejsce dużo niespodzianek w popularnych ligach. Z pomocą w gorszych chwilach w styczności ze sportem przychodzą opisywane tutaj zakłady specjalne u bukmacherów, dzięki którym można sprawdzić się w przewidywaniu tego, co będzie miało miejsce w polityce, muzyce, programach rozrywkowych, a nawet w świecie ekonomii czy… pogody.

Zakłady specjalne u bukmacherów

Którzy bukmacherzy przygotowali dla swoich graczy ciekawe zakłady specjalne? Redakcja Sport1.pl jak zwykle zrobiła porządny research, a efektem tego jest poniższa tabela.

BukmacherZakłady na PolitykęZakłady na RozrywkęInne
FortunaTAKNIENIE
STSTAKTAKSpołeczne
BetclicTAKTAKPlebiscyt PS
BETFANTAKTAKPogoda
SuperbetTAKTAKNIE
FuksiarzNIETAKNIE
forBETNIENIENIE
ETOTONIETAKNIE
GoBetTAKTAKNIE
BetcrisTAKTAKNIE

Oferta poszerzana jest sukcesywnie. Wydawać by się mogło, że na politykę trudno jest znaleźć kursy zawsze, ale wcale tak nie jest, ponieważ w zakładach online notowania znajdziemy często z bardzo dużym wyprzedzeniem. Już w 2022 roku można było obstawiać chociażby to, kto wygra najbliższe wybory prezydenckie w Polsce, USA oraz innych krajach.

Zakłady na Politykę

Nie znasz się na sporcie, ale w wolnym czasie lubisz oglądać programy polityczne, a z WOS-u miałeś ocenę celującą? Zakłady specjalne na politykę to być może coś, co pozwoli Ci przekuć hobby w zarobek. To bardzo interesująca propozycja dla wielu osób, ale ma także swoje wady. Po pierwsze – granie właśnie na ten rodzaj zakładów często oznacza zamrożenie pieniędzy na długi czas. Może być to jednak bardziej opłacalne niż inwestowanie w lokaty, o ile – oczywiście – uda nam się poprawnie wytypować to, co znalazło się w kuponie.

Grając u bukmachera zakłady na politykę, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

 • Informacje i wiedza: Gracz powinien znać i rozumieć sytuację polityczną w kraju lub regionie, na którym obstawia zakłady. Należy śledzić aktualne wydarzenia polityczne, znać wyniki poprzednich wyborów i wiedzieć, jakie są preferencje wyborcze społeczeństwa.
 • Zakłady z wartością: Zawsze trzeba szukać zakładów z „value”. Oznacza to, że kursy oferowane przez bukmachera powinny być warte ryzyka i szansy na wygraną.
 • Analiza kursów: Gracz powinien również analizować kursy oferowane przez bukmachera i porównywać je z innymi bukmacherami. Ważne jest, aby znaleźć najlepsze kursy, ponieważ to wpłynie na potencjalną wygraną. W tym miejscu przedstawiamy konkretne oferty bukmacherów wraz z kursami, co może być pomocne w podejmowaniu decyzji, gdzie warto typować
 • Emocje: Grając w zakłady na politykę, trzeba pamiętać, aby nie kierować się emocjami. Decyzje dotyczące obstawiania powinny być oparte na analizie i wiedzy, a nie na emocjach czy sympatiach politycznych.
Zakłady specjalne na politykę
Zakłady specjalne na politykę

Wybory Prezydenckie Polska 2025 – zakłady bukmacherskie

Zaczynamy od rodzimego poletka. Bukmacher Betclic proponuje ciekawe zakłady na to, który z polityków danego ugrupowania będzie kandydował na stanowisko Prezydenta Polski w roku 2025. Jest to rzecz jasna zakład długoterminowy, ponieważ do wyboru mamy jeszcze wiele miesięcy. Jak przedstawiają się aktualne kursy?

Kto będzie kandydatem Konfederacji na prezydenta? 

 • Sławomir Mentzen – 1.85
 • Krzysztof Bosak – 2.00
 • Grzegorz Braun – 15.00
 • Robert Winnicki – 15.00
 • Jakub Kulesza – 25.00

Jako ciekawostkę należy traktować to, że Betclic w ofercie pozwolił sobie także na mały żart, dodając jako kandydata Jacka Murańskiego, znanego z gal freakfightowych. Bukmacherzy często przemycają takie smaczki, by zwiększyć szum wokół swoich zakładów. Inna sprawa, że Jacek Murański zapowiadał, iż będzie kandydował w roku 2030 na Prezydenta Polski.

BukmacherBonusKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Kto będzie kandydatem KO na prezydenta?

 • Rafał Trzaskowski – 1.65
 • Donald Tusk – 2.75
 • Bogdan Zdrojewski – 18.00
 • Barbara Nowacka – 25.00

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta? 

 • Beata Szydło – 3.50
 • Mateusz Morawiecki – 3.50
 • Kacper Płażyński – 5.50

Kto będzie kandydatem PSL na prezydenta?

 • Władysław Kosiniak-Kamysz – 1.80
 • Waldemar Pawlak – 4.00
 • Piotr Zgorzelski – 10.00
Tusk w wyborach prezydenckich 2025?
Tusk w wyborach prezydenckich 2025?

Wybory Prezydenckie w USA – zakłady bukmacherskie

Jeżeli nie specjalnie interesuje Cię to, co dzieje się na polskiej scenie politycznej, możesz założyć się o to, kto zostanie Prezydentem USA w 2024 roku. Przyjrzeliśmy się kilku bukmacherom oraz ich kursom.

Kandydad/Kurs bukmacheraSTSFortunaBetclic
Donald Trump3.603.403.75
Ron Desantis5.004.505.50
Joe Biden3.053.003.10

Jak widzicie na Trumpa najwyższy kurs oferuje Betclic. Jeżeli ktoś uważa, że 2024 za oceanem triumfować będzie Ron Desantis, może zarobić najwięcej na tym wyborze w Betclic. Joe Biden jest faworytem każdego bukmachera, a najwyższy kurs na niego dostępny jest również w Betclic.

Możecie też podjąć się wytypowania zwycięskiej partii dla każdego z okręgów wyborczych w Stanach Zjednoczonych. A to dopiero początek, ponieważ do tego wydarzenia na pewno pojawi się jeszcze bardzo wiele zróżnicowanych zakładów na najważniejsze polityczne wydarzenie roku 2024 na świecie.

Co mówi nam historia o skuteczności przewidywań bukmacherów co do wyników wyborów prezydenckich w USA?

Podczas wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku większość bukmacherów wskazywała na zwycięstwo Joe Bidena. W dniu wyborów kursy na wygraną Bidena były zwykle niższe niż kursy na zwycięstwo Donalda Trumpa.

Jednym z powodów, dla których bukmacherzy typowali zwycięstwo Bidena, był fakt, że opinie publiczne i sondaże wykazywały przewagę kandydata demokratów. Z drugiej strony, kandydat republikanów, Donald Trump, cieszył się silnym poparciem swoich zwolenników, ale zdaniem ekspertów miał mniejsze szanse na przyciągnięcie niezdecydowanych wyborców.

Na ten moment wydaje się, że Joe Biden nie jest wskazywany jako faworyt, jednak może się to jeszcze zmienić. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na dalszy rozwój sytuacji – szczególnie w kwestii wojny na Ukrainie, która może mieć znaczący wpływ na to, co wydarzy się w wyścigu o Biały Dom.

Wybory USA 2024: zakłady bukmacherskie
Wybory USA 2024: zakłady bukmacherskie

U bukmachera Betfan można postawić na, z jakiej partii będzie pochodził zwycięzca wyborów prezydenckich USA:

Demokraci2.10
Republikanie1.70
Kandydat niezależny20.00

Zakłady na rozrywkę

Wśród zakładów na rozrywkę u polskich bukmacherów dominuje Taniec z Gwiazdami. Takie zakłady proponują między innymi bukmacher STS, oraz Fuksiarz i Betclic.

W przypadku tego programu rozrywkowego, kursy bywają naprawdę kuszące. Jeżeli oglądacie Taniec z Gwiazdami, jesteście na bieżąco z cotygodniowymi werdyktami jury, to z pewnością macie swojego faworyta. Być może dzięki niemu będziecie mogli nieco załatać dziurę w domowym budżecie lub przyspieszyć oszczędzanie na wakacje marzeń.

Co ciekawe, nowi polscy bukmacherzy GoBet i Betcris poszli o krok dalej i oferują swoim graczom m. in. zakłady na włoski reality-show „Ballando Con Le Stelle”. Teraz już na pewno nie powiecie, że polskim bukmacherom brakuje luzu.

fuksiarz nowe bonusy za darmo
Fuksiarz Cashback bez obrotu! Jedyny taki bonus w Polsce

W ofercie bukmacherów można znaleźć zakłady na różnego rodzaju programy rozrywkowe. W przypadku reality show, gracze mogą obstawiać zwycięzców, faworytów do wygranej, a także różnego rodzaju wydarzenia i zdarzenia, które mogą mieć wpływ na wynik programu. W przypadku programów talentowych, takich jak „The Voice” czy „Mam Talent”, gracze mogą obstawiać zwycięzców poszczególnych edycji lub kolejne rundy eliminacyjne. W przypadku teleturniejów, takich jak „Milionerzy” czy „Familiada”, gracze mogą obstawiać, kto wygra rundę lub całego teleturnieju.

Coraz więcej osób spędza dużo czasu przed telewizorem, oglądając programy rozrywkowe i zdobywając wiedzę na temat bohaterów tych produkcji. Dlatego też obstawianie wyników tych programów staje się dla wielu osób interesującą i emocjonującą formą rozrywki.

Zakłady bukmacherskie na wydarzenia muzyczne

Oczywiście to, jakie akurat zakłady na wydarzenia muzyczne znajdują się w ofercie bukmacherów uzależnione jest od terminarza tych mniej i bardziej popularnych nagród. Większość bukmacherów z całą pewnością będzie poszerzała swoją ofertę o duże wydarzenia muzyczne takie jak Grammy, Emmy Award i inne.

Najpopularniejszym wydarzeniem muzycznym wśród typerów bukmacherskich jest Eurowizja. Mimo że nie wszyscy są zwolennikami tego festiwalu, ciągle jest o nim głośno. Warto sprawdzić, czy u naszego bukmachera można już teraz obstawiać zbliżającą się Eurowizję.

Przed startem konkursu największym zainteresowaniem cieszą się zakłady, czy polska piosenka znajdzie się w wielkim finale, który rozgrywany jest zawsze w sobotni wieczór. Już na tym zakładzie można sporo zarobić, bo kursy wahają się w granicach 2.00. Dużą zaletą obstawiania Eurowizji jest to, że pewne scenariusze dość łatwo przewidzieć. W tym konkursie sporo zależy nie tylko od jakości występu reprezentanta danego kraju, ale również od czynników związanych chociażby z polityką. Pod uwagę bierze się też to, jakie przesłanie niesie za sobą konkretne wykonanie.

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

Eurowizja to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie wiele elementów, w tym muzykę, kostiumy, choreografię i scenografię. W związku z tym, że wynik konkursu zależy nie tylko od jakości wykonania, ale także od wielu innych czynników, jak w przypadku zakładów sportowych, bukmacherzy analizują wiele informacji, takich jak opinie ekspertów, trendy w social media, a także poprzednie wyniki Eurowizji, aby dokonać wstępnej oceny szans poszczególnych uczestników.

Przykładowe zakłady na Eurowizję u bukmacherów:

Czy Polska zakwalifikuje się do finału Eurowizji?Obstawianie w Betfan
Kto wygra Eurowizję?Oferta w STS
Kto zwycięży w półfinale Eurowizji?Oferta w STS
Czy Polska znajdzie się w TOP 10 finałowego konkursu?Bukmacher Fortuna
Czy kraj X będzie na podium konkursu finałowego?Betclic
Kto w Polsce otrzyma najwyższą notę w głosowaniu?Bukmacher Fortuna

Dla kogo najbliższa Eurowizja? Bardzo duże szanse daje się następującym państwom:

 • Szwcja
 • Finlandia
 • Ukraina
 • Norwegia
 • Hiszpania

Reprezentanci tych krajów raczej na pewno znajdą się w najlepszej dziesiątce konkursu zaplanowanego na połowę maja 2023.

Zakłady na zjawiska meteorologiczne

Zakłady na zjawiska meteorologiczne

Bukmacher BETFAN zdaje się wyznaczać trendy jeśli chodzi o zakłady specjalne u bukmacherów. Nie podąża utartymi ścieżkami, wręcz wyznacza swoje.

Dzięki kreatywności bukmachera BETFAN możemy założyć się m.in. o to, w której parze miast, zanotujemy wyższą uśrednioną temperaturę dobową. BETFAN korzysta z danych gromadzonych przez stronę weatheronline.pl.

MiastoKurs
Łódź1.80
Toruń1.80
MiastoKurs
Szczecin1.20
Płock3.60
MiastoKurs
Toruń1.60
Lublin2.05

Oprócz zakładów na uśrednioną temperaturę, BETFAN proponuje też zakłady na średnią prędkość wiatru. Latem tego roku gracze tego bukmachera mogli założyć się też o to, w którym z proponowanych miast padnie najwyższa temperatura w kraju.

Mogłoby się wydawać, że obstawianie pogody to nic innego jak próba odgadnięcia czegoś, co bardzo trudno jest przewidzieć. Czy rzeczywiście tak jest? Niektóre wygrane kupony mówią nam, że niekoniecznie, a nie brakuje i takich osób, które w skutecznym typowaniu warunków meteo zaczęły się już na swój sposób specjalizować.

Jeżeli ktoś chce skutecznie typować pogodę, powinien zapoznać się z kilkoma wskazówkami na ten temat:

 • Najlepiej korzystać z oficjalnych źródeł, takich jak strony internetowe i aplikacje pogodowe prowadzone przez służby meteorologiczne lub instytuty meteorologiczne. Takie źródła posiadają najbardziej aktualne informacje, dane pomiarowe i prognozy.
 • Zaleca się śledzenie prognoz pogody na kilka dni do przodu, aby być na bieżąco z sytuacją atmosferyczną. Prognozy na kilka dni są zazwyczaj bardziej dokładne niż prognozy na dłuższy okres czasu.
 • Pogoda może się znacznie różnić w zależności od regionu i lokalizacji, dlatego warto korzystać z lokalnych źródeł informacji, takich jak stacje radiowe i telewizyjne, portale informacyjne czy aplikacje mobilne.
 • W dzisiejszych czasach istnieje wiele narzędzi technologicznych, które mogą pomóc w śledzeniu pogody. Można korzystać z aplikacji mobilnych, sensorów pomiarowych, a nawet chmury internetowej, aby uzyskać najnowsze informacje o pogodzie.
 • Należy pamiętać, że prognozy pogody to tylko szacunki i że pogoda może się zmieniać w ciągu dnia. Dlatego też warto być świadomym i mieć plan B na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Typowanie tego, kiedy spadnie pierwszy śnieg albo gdzie raczej powinno się traktować jako swego rodzaju ciekawostkę. Nie wydaje się, aby ktokolwiek był w stanie przewidzieć coś takiego, korzystając ze wskazówek wymienionych powyżej.

Nietypowe zakłady u bukmacherów

Elon Musk: zakłady bukmacherskie
Elon Musk: zakłady bukmacherskie

Za nietypowe zakłady możemy uznać wszystkie wyżej wymienione. Natomiast gdybyśmy wybrać jeden i określić go mianem najdziwniejszego, to na ten moment zdecydowanie wygrywa bukmacher STS ze swoim zakładem na to, kiedy zakończy się remont ul. Św. Marcina w Poznaniu.

Na stronie legalnego bukmachera Betfan da się postawić na to, w którym roku Elon Musk zdecyduje się sprzedać Twittera. Można również postawić na zdawalność matur w terminie głównym.

Elon Musk sprzeda Twittera w 2023 rokuTAK – 2.70 | NIE – 1.40
Jaka będzie zdawalność na maturze 2023 w ter. głównym?-77,5% – 1.60 | +77,5% – 2.20

Jeżeli to nadal za mało, zachęcamy do przeczytania tekstu wyjaśniającego czym są custom bety u bukmacherów. Być może tam, ci najbardziej wymagający zaspokoją swoje nietuzinkowe potrzeby.

Firmy bukmacherskie na bieżąco reagują na to, co dzieje się na świecie i o czym w danym momencie mówi się najwięcej. W ten sposób są w stanie przygotować ofertę, która jest w stanie zaciekawić wiele osób. Na zakładach bardzo nietypowych można zarabiać, ale trzeba liczyć się z tym, że w niektórych wszystko opiera się w zasadzie tylko i wyłącznie na szczęściu. Nie da się przewidzieć chociażby ruchów charyzmatycznego Elona Muska, który jest zdolny w zasadzie do wszystkiego.

W historii bukmacherów można znaleźć wiele ciekawych i kontrowersyjnych zakładów specjalnych. Oto kilka przykładów:

 1. Zakład na to, czy Elvis Presley żyje: W 2002 roku firma bukmacherska w Wielkiej Brytanii przyjęła zakłady na to, czy Elvis Presley żyje. Zakład opłacalny był tylko wtedy, gdyby Elvis powrócił do życia przed końcem 2002 roku. Ostatecznie zakład przegrał, gdyż nikt nie zgłosił się jako żyjący Elvis Presley.
 2. Zakłady na to, czy Księżna Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę: W 2013 roku, podczas ciąży Księżnej Kate Middleton, wiele firm bukmacherskich przyjęło zakłady na to, czy urodzi ona chłopca czy dziewczynkę. Ostatecznie zakłady wygrały osoby, które obstawiały urodzenie chłopca, gdyż para książęca powitała na świecie syna, księcia George’a.
 3. Zakłady na to, czy przyjdzie koniec świata w 2012 roku: W 2012 roku wiele firm bukmacherskich oferowało zakłady na to, czy nastąpi koniec świata 21 grudnia 2012 roku, jak przewidywał kalendarz Majów. Oczywiście, zakład przegrał, gdyż nic takiego nie miało miejsca.
 4. Zakłady na to, kto zostanie następnym papieżem: W 2013 roku, po ustąpieniu papieża Benedykta XVI, wiele firm bukmacherskich oferowało zakłady na to, kto zostanie jego następcą. Ostatecznie, faworytem i nowym papieżem został Jorge Mario Bergoglio, który przyjął imię Franciszek.
 5. Zakłady na to, czy Donald Trump zostanie usunięty z urzędu: W 2020 roku, podczas procesu impeachmentu przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi, wiele firm bukmacherskich przyjęło zakłady na to, czy Trump zostanie usunięty z urzędu. Ostatecznie zakład przegrał, gdyż Trump pozostał na stanowisku do końca swojej kadencji.

Nasza redakcja sprawdza na bieżąco to, co dzieje się w zakładach bukmacherskich. Na łamach serwisu Sport.pl można sprawdzać aktualne oferty firm umożliwiających obstawianie pieniędzy na różne wydarzenia sportowe.

Zakłady specjalne na wydarzenia sportowe

Celowo w tym tekście publikujemy krótką wzmiankę odnośnie zakładów specjalnych na sport. O tych napisaliśmy już w innych artykułach bardzo dużo, a ten tekst chcieliśmy poświęcić choćby polityce, muzyce czy rozrywce.

Jednak mimo wszystko musimy odnotować choćby to, że u niektórych polskich bukmacherów możemy wytypować m. in. Zwycięzcę Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca.

Betfan natomiast proponuje zakład na to, że Janowi Błachowiczowi uda się w roku 2023 sięgnąć po tytuł mistrzowski UFC.

Kto Waszym zdaniem powinien zgarnąć nagrodę dla najlepszego polskiego sportowca w najbliższym Plebiscycie Przeglądu Sportowego? Już wkrótce pojawią się nasze typy, które będzie można obstawiać w zakładach bukmacherskich.

Jeśli jesteście zainteresowani porównaniem bukmacherów nie tylko pod kątem zakładów specjalnych, to zachęcamy do odwiedzenia często aktualizowanego przez naszą redakcję rankingu bukmacherów.


5 / 5. Ocen: 35

Marcin

Fan freak fightów, piłki nożnej w polskim wydaniu oraz nowych technologii.

Najnowsze wiadomości

guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
7 miesięcy temu

Nie wiedziałem, że Trump będzie kandydował.Lol

Jarosław
Admin
Jarosław
7 miesięcy temu
Reply to  Maciek

Tak, zapowiedział, że będzie startował 🙂

Back to top button
2
0
Dodaj swój komentarz.x