Zagłębie Lubin wykupiło napastnika z duńskiego Aarhus GF!

Letnie okno transferowe w PKO Bank Polski Ekstraklasie pomału się rozkręca. W środowe popołudnie Zagłębie Lubin S.A. poinformowało, że 24-letni napastnik Dawid Kurminowski został wykupiony z duńskiego Aarhus GF. Napastnik związał się z „Miedziowymi” umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Dawid Kurminowski wykupiony przez Zagłębie z Aarhus

Utalentowany napastnik przychodził do KGHM Zagłębia Lubin w trakcie zakończonego dopiero sezonu, dokładnie we wrześniu 2022 roku na zasadzie wypożyczenia ze wspomnianego na wstępie duńskiego klubu, w którym nie do końca potrafił się odnaleźć. Z wykupu może być więc zadowolony zarówno klub z Dolnego Śląska, jak i sam zawodnik.

W rundzie wiosennej sezonu 2022/23 PKO BP Ekstraklasy 24-letni snajper stał kluczowym napastnikiem zespołu prowadzonego przez Waldemara Fornalika. Łącznie w 14 występach dla „Miedziowych” zdobył cztery bramki, przyczyniając się walnie do utrzymania w elicie.

W rundzie wiosennej Dawid Kurminowski pokazał jak duży drzemie w nim potencjał i jak wiele ma do zaoferowania drużynie. Po negocjacjach z duńskim klubem, udało się dokonać transferu definitywnego i podpisać z nim dwuletnią umowę. Jestem przekonany, że jego postawa na boisku przyniesie nam, wszystkim kibicom Zagłębia, wiele radości – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Podczas swojej dotychczasowej kariery Dawid Kurminowski grał także w juniorskich i młodzieżowej reprezentacji Polski (U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21). Nie bez przyczyny po dziś dzień uznawany jest za zawodnika z przyszłością.

Bardzo cieszymy się, że Dawid zostaje w Zagłębiu na dłużej. Wbrew różnym spekulacjom mediów, kwota transferu wcale nie jest rekordem transferowym i sporo do niego brakuje. Dawid ma za sobą udaną rundę wiosenną, był jednym z naszych kluczowych zawodników i wpisuje się w zarówno wizję rozwoju naszego Klubu, jak i sposób gry zespołu trenera Waldemara Fornalika – zakończył Dyrektor pionu sportowego, Piotr Burlikowski.

24-letni napastnik parafował umowę, na mocy której będzie występował w miedziano-biało-zielonych barwach do zakończenia sezonu 2024/25, czyli dokładnie do 30 czerwca 2025 roku.

We wtorek Zagłębie Lubin poinformowało, że nie przedłuży kontraktów z zawodnikami tj. Mateusz Bartolewski, Jakub Świerczok, Sasa Zivec i Jakub Żubrowski żegnają się z Zagłębiem Lubin

Źródło: meczyki.org/KGHM Zagłębie Lubin

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X