XXVII ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów za nami! [Relacja, medaliści, zdjęcia]

Nieco w cieniu zmagań siatkarek w Lidze Narodów 2023, przez trzy turniejowe dni kilkuset siatkarzy z całej Polski, w tym dawne gwiazdy PlusLigi czy reprezentacji Polski, rywalizowali o tytuły mistrza Polski w ramach XXVII ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów. Poznaliśmy najlepszych z najlepszych, a co najważniejsze, siatkarskie środowisko znowu miało okazję do integracji. To było wspaniałe siatkarskie święto!

XXVII ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów zakończone! (Fot: Piotr Sumara/PLS)

Złoci medaliści XXVII ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów wyłonieni

Turniej ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów 2023 rozpoczął się w piątek 2 czerwca i trwał do niedzieli. Brało w nim udział kilkuset zawodników w sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus. Tym razem miłośnicy siatkówki, występujący w XXVII ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów, rywalizowali w malowniczym ośrodku w Drzonkowie.

„Ten turniej po raz pierwszy rozgrywany był jeszcze w minionym wieku. Wtedy i teraz spełnia bardzo ważne zadanie – integruje środowisko, sprawia że dawni koledzy z boiska mogą choć na jeden weekend w roku spotkać się, powspominać dawne czasy, skomentować dzisiejszą siatkówkę, a przy okazji znowu powalczyć pod siatką” – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. To właśnie PLS jest organizatorem zawodów, które nadal cieszą się ogromną popularnością wśród graczy, którzy skończyli minimum 35 rok życia.

Czytaj też: Siatkarskie transfery 2023/24!

W XXVII ORLEN Mistrzostwach Polski Oldboyów, poza wieloma świetnymi graczami amatorskimi, mogliśmy podziwiać na boisku m.in. Mariusza Sordyla, Leszka Dejewskiego, Jarosława Szalpuka, Krzysztofa Gierczyńskiego, Pawła Maciejewicza i wiele innych gwiazd sprzed lat. Mecze sędziowała czołówka arbitrów ligowych, która na co dzień pracuje na meczach PlusLigi czy TAURON Ligi.

„To już moje bodaj dwudzieste mistrzostwa i zawsze podchodzimy do nich z odpowiednim nastawieniem – mówi arbiter międzynarodowy Maciej Twardowski. – Oczywiście integracja jest tutaj najważniejsza, ale na boisku nie ma odpuszczania, naprawdę imponują mi ci wszyscy gracze, którzy przyjeżdżają nieźle przygotowani” – dodaje.

Sponsorem Głównym Mistrzostw Polski Oldboyów 2023 jest firma PKN ORLEN SA, zawody odbywały się w obiektach WOSiR Drzonków.

„Bardzo żałuję, że sam już nie mogę wystartować, niestety zdrowie na to nie pozwala. Widać, że ludzie bez względu na wiek kochają naszą dyscyplinę, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich za rok, by wspólnie spędzać czas i z bliska zobaczy, jak dobrze można się bawić na takich zawodach. Naprawdę to niezapomniane przeżycia” – mówi Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, współorganizatora zawodów, wielokrotny mistrz Polski Oldboyów.

Czytaj też: Kiedy gra reprezentacja Polski siatkarzy? Plan gier 2023

Kolejne złote medale do swojej bardzo bogatej kolekcji dołożył drugi trener Jastrzębskiego Węgla Leszek Dejewski, który tym razem triumfował w barwach JSW Jastrzębie Borynia, w kategorii powyżej 55 lat. – Bardzo się cieszę, bo jeśli dobrze policzyłem, to zdobyliśmy już dwudziesty złoty medal w różnych kategoriach wiekowych. Ta impreza jest dla tych wszystkich ludzi bardzo potrzebna, apeluję tylko do młodszych zawodników, tych zaraz po trzydziestce, by wpadali na ten turniej, bo tutaj mamy największe braki – przekonuje mistrz Polski Oldboyów i triumfator PlusLigi.

Fortuna bonus na mecz Tottenham - Liverpool
Fortuna bonus na mecz Tottenham – Liverpool

Ze wszystkich turniejowych dni Kanał Siatkarskie Ligi przeprowadzał relację na żywo na YouTube.

Klasyfikacja medalowa XXVII ORLEN Mistrzostw Polski

Kategoria 35+

 • 1. SUPRA BROKERS / MODEKO Wrocław
 • 2. JSW Jastrzębie Borynia
 • 3. Chełmiec Wałbrzych

Kategoria 40+

 • 1. KS Atak Gorzów Wielkopolski
 • 2. Statyści Kamienna Góra
 • 3. Żacy Głogów

Kategoria 50+

 • 1. REST Rzeszów
 • 2. XXL Warszawa
 • 3. ZNP PASEO Szczecinek

Kategoria 55+

 • 1. JSW Jastrzębie Borynia
 • 2. KRD Wrocław
 • 3. INTERMARINE Przasnysz-Tczew

Kategoria 60+

 • 1. PROGRESS Września
 • 2. PASJONACI Radom Jasło
 • 3. ASPROD Goleniów-Szczecin

Kategoria 65+

 • 1. TORNADO Koszalin
 • 2. ART-CHEM Bydgoszcz
 • 3. KSK Kołczygłowy

XXVII ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów: Galeria zdjęć

Źródło: volley24.pl/PLS

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X