Xavi stawia ultimatum Dembele odnośnie przyszłości Francuza

Ousmane Dembele ponownie sprawia problemy wychowawcze, mogliśmy się do tego przyzwyczaić już od czasów Borussii Dortmund. Obecnie trwa zamieszanie z jego kontraktem, którego nie chce przedłużyć, ale nie chce też odchodzić z Barcelony. Xavi mówi dość.

Xavi stawia ultimatum Dembele odnośnie przyszłości Francuza
Czy Ousmane Dembele przedłuży kontrakt z Barceloną? (Fot.: pixabay)

Barcelona żąda decyzji

Kontrakt Dembele z Barceloną wygasa w czerwcu obecnego roku, oznacza to, że jeżeli Barcelona nie przedłuży z nim kontaktu, może latem stracić gracza sprowadzonego za ponad 100 milionów za darmo.

Przypadek Francuza jest o tyle ciężki, że ten z jednej strony deklaruje chęć pozostania w „Dumie Blaugrany”, z drugiej jednak nie widać u niego woli do przedłużenia umowy. Sam Xavi przyznaje, że rozmowy z otoczeniem Dembele trwają już ponad 5 miesięcy bez żadnych wymiernych skutków:

„Sprawa jest złożona. Klub podjął decyzję, że jeżeli nie przedłuży kontraktu, będziemy musieli poszukać innego rozwiązania. Mateu Alemany [dyrektor sportowy] negocjuje z jego agentem od 5 miesięcy, nie możemy dłużej czekać, albo przedłuża kontrakt, albo podejmujemy decyzję. Dobro klubu stoi na pierwszym miejscu, to musi być jasne”

Decyzją, o której mówi Xavi, jest oczywiście sprzedaż Dembele w obecnym oknie transferowym, która byłaby ostatnią szansą na odzyskanie choć części środków, za które ten został zakupiony, a w obecnej sytuacji finansowej klubu ma to olbrzymie znaczenie. Mówi się, że usługami piłkarza zainteresowane są Manchester United i Juventus Turyn.

Zesłanie na trybuny nie jest opcją

Dużo mówiło się o tym, że jeżeli Francuz nie przedłuży umowy już nie zagra w barwach Barcy, a pozostałe pół roku spędzi na trybunach Camp Nou. Sam Xavi wyklucza jednak taką opcję:

„Nie bierzemy pod uwagę zesłania go na trybuny, albo przedłuża kontrakt, albo go sprzedajemy”

„Wraziłem się jasno, sytuacja jest niezrozumiała, chce przedłużyć kontrakt, ale jeszcze nie podjęli decyzji”

0 / 5. Ocen: 0

Wiadomości sportowe

Back to top button