Wystartowały siatkarskie ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów!

Rozpoczęty w piątek w Kędzierzynie-Koźlu turniej, to już dwudziesta piąta, jubileuszowa edycja ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów w piłce siatkowej im. Wojciecha Zielińskiego. Do niedzieli 10 października rywalizować w nich będzie kilkuset zawodników w aż sześciu kategoriach wiekowych, od najmłodszych 35 plus, po najstarszych 65 plus.

Wystartowały siatkarskie ORLEN Mistrzostwa Polski Oldboyów! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Siatkówka: Oldboye powalczą o mistrzostwo Polski

Rywalizacja oldbojów w mistrzostwach kraju weszły już na stałe do kalendarza imprez siatkarskich w naszym kraju. Po raz kolejny najlepszy turniej siatkówki dla graczy powyżej 35 roku życia odbywa się w miejscu bardzo ważnym dla historii polskiej siatkówki, w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie raptem kilka miesięcy temu świętowano zwycięstwo w Lidze Mistrzów CEV 2021/2022. W związku z tegoroczną edycją cieszy przede wszystkim to, że zawody powróciły po przymusowej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, która jest szczególnie dokuczliwa właśnie dla starszych osób.

„Fajnie wrócić do tej hali, w której grywałem w PlusLidze chyba przez dziesięć sezonów. Przyjechaliśmy tutaj bawić się siatkówką, atmosfera mistrzostw jest świetna, cieszymy się, że tu jesteśmy.” – mówi Krzysztof Gierczyński, były reprezentant Polski, który uzbierał aż 423 mecze w PlusLidze, a w kędzierzyńskim turnieju reprezentował będzie barwy KS Atak Gorzów Wielkopolski.

Ja co roku na parkietach ORLEN Mistrzostw Polski Oldboyów będzie można spotkać gwiazdy siatkówki polskiej siatkówki, zarówno te obecne, jak zawodników, którzy w przeszłości zapisali się w pamięci kibiców. W każdej kategorii wiekowej pojawi się wielu byłych reprezentantów naszego kraju oraz graczy o ogromnym dorobku ligowym, a do tego pasjonaci-amatorzy. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny klimat imprezy.

„To dla mnie bardzo ważne dopełnienie siatkarskiego obrazu naszego miasta i regionu. Miniony sezon był cudowny dla naszej Grupy Azoty ZAKSY, która wygrał Ligę Mistrzów. Teraz z kolei mamy u nas cudownych graczy w różnych kategoriach wiekowych z całej Polski. Życzę wszystkim uczestnikom kapitalnej zabawy w naszym mieście i oczywiście samych wygranych meczów.” – nie kryje radości Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, miasta-gospodarza turnieju.

Na koniec warto przypomnieć, że podobnie jak każdą z poprzednich edycji zmagań siatkarskich oldbojów, tak i tą jubileuszową, wspiera Sponsor Główny Mistrzostw Polski Oldboyów, PKN ORLEN SA, który od wielu lat wspiera polską siatkówkę.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button