Wysokie wygrane Polaków w amp futbolu U-19!

Młodzi polscy ampfutboliści zapisali kolejne ważne rozdziały w historii sportu, zdobywając imponujące zwycięstwa na turnieju w Belgii. Reprezentacja Polski do lat 19, jako pierwsza tego typu na świecie, odniosła decydujące sukcesy w trzech meczach sparingowych z drużynami seniorskimi.

Wysokie wygrane Polaków w amp futbolu U-19!
Wysokie wygrane Polaków w amp futbolu U-19!

Młodzi ampfutboliści lepsi od seniorów

Polscy nastolatkowie, wraz z nieco starszymi zawodnikami Dominikiem Abramczykiem i Piotrem Grochowskim, zmierzyli się z gospodarzami turnieju – Belgami – oraz z drużyną Kosowa, która debiutowała w międzynarodowych rozgrywkach. Polacy zaprezentowali imponującą formę, zdecydowanie pokonując drużyny seniorskie. W sobotę pokonali Belgię 7:0, a następnie odnieśli zwycięstwo 14:0 nad Kosowem. W niedzielę rywale postanowili połączyć siły i wystawić wspólny zespół, ale nie udało im się pokonać biało-czerwonych, którzy zwyciężyli 5:0.

Nową gwiazdą polskiej drużyny okazał się Łukasz Mazurowski, który wziął udział w zgrupowaniu Junior Amp Futbol w czerwcu, a już w lipcu reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. W swoim debiutanckim meczu, Mazurowski zdobył gola tuż po wejściu na boisko, a później strzelił dwa gole w meczu przeciwko Kosowu.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Dominik Abramczyk, który regularnie występuje w Legii Warszawa w rozgrywkach ligowych i ma już za sobą pierwsze mecze w seniorskiej kadrze, pochwalił swoją młodą drużynę za ich triumf: „Weekend w Belgii możemy zaliczyć do udanych. Wygraliśmy wszystkie mecze i nie straciliśmy żadnego gola. Dla wielu chłopaków było to pierwsze doświadczenie w międzynarodowej piłce, co jest bardzo istotne„.

Polska była bezsprzecznie najlepszym zespołem turnieju w Belgii, mierząc się z seniorskimi drużynami. Sukcesy na tych meczach zapowiadają świetlaną przyszłość dla młodej reprezentacji Polski w ampfutbolu.

Więcej informacji o piłce nożnej można znaleźć w serwisie Magazyn Piłkarski.

4.9 / 5. Ocen: 98

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x