Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów powtórzone, sprawdź nowy zestaw par!

W poniedziałek w samo południe odbyło się losowanie par 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów 2021/2022. W wyniku błędu technicznego, o którym poinformowało UEFA, musiało zostać jednak powtórzone! Jak wyglądają więc nowe pary pierwszej rundy fazy play-off Ligi Mistrzów?

Wyniki losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA! (Zestaw par)

Liga Mistrzów: Zestaw par 1/8 finału przed powtórką losowania

Zacznijmy od tego jak wyglądały wyniki pierwszego losowania… Hitem rywalizacja Paris Saint-Germain z Manchesterem United, która przynajmniej pod względem marketingowym zapowiadała nam się zdecydowanie najciekawiej spośród wszystkich w 1/8 finału UEFA Champions League. Leo Messi kontra Cristiano Ronaldo – tą rywalizacją kibice piłkarscy na całym świecie żyli od blisko dwóch dekad. Ślepy los postanowił dopisać do niej epilog, już po tym jak pierwszy z nich opuścił szeregi FC Barcelony, a drugi Realu Madryt.

Na rywalizacji PSG z „Czerwonymi Diabłami” świat się jednak nie kończył. Warto więc rzucić okiem, z kim miały zagrać kluby, w których występują reprezentanci Polski. Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego powalczyć miał o ćwierćfinał z Atletico Madryt. „Bawarczycy” z dziesięciu pojedynków z tym rywalem cztery wygrali, dwa zremisowali i tylko dwa przegrali, więc nie tylko aktualna dyspozycja, ale i historyczny bilans przemawiał na ich korzyść.

Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego na rywala narzekać też nie mógł. W boju o 1/4 finału LM „Starej Damie” , mieli się zmierzyć ze Sportingiem Lizbona. Czy 13 grudnia okazał się równie szczęśliwy również dla innych faworytów?

SL Benfica – Real Madryt
Villarreal CF – Manchester City
Atletico Madryt – Bayern Monachium
FC Salzburg – Liverpool FC
Inter – Ajax Amsterdam
Sporting Lizbona – Juventus
Chelsea FC – LOSC Lille
Paris Saint-Germain – Manchester United

Jednak niedługo po zakończeniu losowania rozpoczętego o godzinie 12:00 pojawiły się informacje, że losowanie może zostać powtórzone, bo podczas niego doszło do błędu. Na potwierdzenie długo nie musieliśmy czekać.

Wyniki losowania 1/8 Ligi Mistrzów 2021/2022

Do powtórki doszło o godzinie 15:00. Popatrzmy na wylosowane pary. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to para, jaką stworzyły Paris Saint-Germain i Real Madryt.

Pierwsze mecze 1/8 finału UEFA Champions League 2021/2022 zaplanowano na 15 i 16 lutego oraz 22 i 23 lutego. Rewanże odbędą się 8 i 9 marca oraz 15 i 16 marca. To oczywiście daty wtorkowe i środowe, w tej kwestii nic się nie zmienia od lat.

4.2 / 5. Ocen: 5

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Losowanie 1/8 finału Ligi Mistrzów powtórzone, sprawdź nowy zestaw par!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P