Wygrana u bukmachera STS a podatki. Czy zyski trzeba podawać w deklaracji PIT?

Każdy ruch gracza u bukmachera legalnego jest opodatkowany, ale ciągle nie wszyscy wiedzą, jak dokładnie się to odbywa. Czy wygrane podajemy w PIT, czy przy dużej zarobionej sumie musimy się gdzieś zgłaszać? Znając odpowiedzi na te oraz podobne pytania, unikamy wielu kłopotów z fiskusem!

Wygrana u bukmachera STS a podatki. Czy zyski trzeba podawać w deklaracji PIT?
Wygrana u bukmachera STS a podatki. Czy zyski trzeba podawać w deklaracji PIT?

Granie w STS a PIT – co na pewno trzeba wiedzieć?

Bukmacher STS posiada licencję Ministerstwa Finansów, a to oznacza przede wszystkim to, że możemy obstawiać mecze na www.STS.pl bez obaw, iż złamiemy obowiązujące w Polsce przepisy. Jak nietrudno się domyślić, granie u bukmachera z odpowiednimi rządowymi zgodami oznacza płacenie podatków. I tutaj często zaczynają się problemy, bo nie wszyscy wiedzą, jak wygląda sprawa PIT.

STS PIT deklaracji do nas nie wysyła, tak jak robią to pracodawcy czy banki, gdy posiadamy rachunki maklerskie. Co zatem zrobić, gdy zbliża się sezon rozliczania z fiskusem, a my nie wiemy, ile udało nam się zarobić na obstawianiu i jaką kwotę musimy od tego odprowadzić do urzędu? Wiele osób na samą myśl o tego typu sprawach traci nerwy, ale na szczęście w tym przypadku jest to zupełnie bezpodstawne.

STS kod promocyjny
STS kod promocyjny

Najważniejsze to wiedzieć, że gra się na tronie legalnej. Jeżeli to robimy, nie mamy się o co martwić, a kwestie podatku będziemy w stanie załatwić bez najmniejszego problemu i to bez szczególnego wysiłku.

Podatek bukmacherski w praktyce. Jak on działa i ile wynosi?

Kiedy gramy u legalnego bukmachera, płacimy zarówno przy stawianiu kuponu, jak i wtedy, gdy uda nam się zarobić więcej niż 2280 PLN. Tę drugą kwotę warto zapamiętać i czasem tak rozdzielać typy, by jej nie osiągnąć. W końcu ponad 200 złotych piechotą nie chodzi i lepiej mieć je na koncie i wykorzystywać na typowanie.

W Polsce obowiązuje podatek 12% od wniesionej stawki, co oznacza, że gdy stawiamy 100 złotych od razu przekazujemy państwu 12 zł. Tym samym kursy nie są mnożone przez 100, a 88. Właśnie stąd wynika różnica w potencjalnych zyskach, której czasem nie rozumieją początkujący typerzy (teoretycznie stawiając 100 złotych na kurs 2.00 powinno się zarobić 200, a jest inaczej).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Gdy zarobimy więcej, czyli przekroczymy wspomniane już 2280 PLN, dodatkowo przyjdzie nam zapłacić 10% od zysku. Tutaj raczej nikomu tłumaczyć niczego nie trzeba: 3000 zł zarobku to 300 zł dla państwa, 5200 to 520 i tak dalej, i tak dalej.

Jak rozliczyć się z fiskusem po wygranej u bukmachera?

Podatek bukmacherski 12%
Podatek bukmacherski 12% – Jak złożyć PIT?

Nadal są tacy, którzy twierdzą, że wygrywanie u bukmachera to coś jak miejska legenda, ale już wiele osób przekonało się o tym, że to kompletna bzdura. Co zatem, kiedy już coś zarobiliśmy? Czy od razu możemy przejść do wydawania środków, czy najpierw musimy udać się do urzędu skarbowego?

Fiskus nami się nie zajmuje, natomiast interesuje go bardziej to, ile podatku „wypracował” konkretny bukmacher. Kiedy więc zarobimy 3000 złotych, dostaniemy na konto bukmacherskie 2700, natomiast 300 powędruje do skarbu państwa, a przelewem tej kwoty zajmie się marka STS czy inna.

Gracz po wygraniu kuponu dostaje dokładnie tyle, ile może wykorzystać, czyli nie musi już zajmować się podatkami. Tym bardziej nie ma żadnego sensu wpisywanie w PIT jakichkolwiek dochodów z bukmacherki – to już jest za nas załatwiane i nie musimy się tym w ogóle przejmować.

Podatek od wygranych u zagranicznego bukmachera

A co, gdy duża suma wpadnie nam w ręce po zagraniu kuponu u zagranicznego bukmachera? Tutaj już jest bardziej skomplikowany proces. Przede wszystkim – w takich miejscach nie powinniśmy w ogóle bywać i korzystać z ich usług. Musimy się jednocześnie liczyć z tym, że nasz niespodziewany dochód znajdzie się na celowniku urzędu skarbowego i może zostać na nas nałożona wysoka kara.

Firmy bukmacherskie nie odprowadzają podatków i dlatego niekiedy ich oferta wydaje się być ponadprzeciętnie atrakcyjna. To tylko złudzenie, bo wystarczy jedno spotkanie z kontrolą skarbową, by całkowicie zmienić zdanie na temat grania na stronach typerskich z zagranicy. Typerzy na forach bardzo często podkreślają, że granie na nielegalnych stronach jest w ogólnym rozrachunku nieopłacalne.

Podatek w STS - większe wygrane to 10% ekstra
Podatek w STS – większe wygrane to 10% ekstra

STS bonus powitalny. 1660 PLN w bonusach i wiele więcej korzyści!

Jeżeli chcemy rozpocząć obstawianie meczów w STS, konto możemy założyć w dowolnym momencie na stronie www.STS.pl. Kod promocyjny „BETONLINE” zapewnia nam 100 PLN bez ryzyka i 100% do 1500 PLN. Kasa jest premią, ale jej otrzymania nie musimy również nigdzie zgłaszać – obracając ją na stronie typerskiej, odprowadzamy należne podatki, więc wszystko jest „czyste”!

Pamiętajmy, że tylko portale legalne mogą nam zagwarantować to, że nasze podatki trafiają w odpowiednie miejsce. Pieniądze na kontach w takich miejscach też są zdecydowanie bezpieczniejsze, niż w przypadku, gdy mówimy o mało znanych serwisach z zagranicy.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

5 / 5. Ocen: 3

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button