WTA Lyon 2022: Zhang triumfuje, Jastremska z przesłaniem do rodaków!

Rozstawiona z nr 8 Chinka Shuai Zhang pokonała po trzysetowym boju Ukrainkę Dajanę Jastremskę i triumfowała w finale turnieju WTA 250 w Lyonie.

WTA Lyon 2022: Zhang triumfuje, Jastremska z przesłaniem do rodaków!

Zhang z trzecim tytułem w karierze, Jastremska z przesłaniem do rodaków!

Zhang odrobiła straty po pierwszym secie, który przegrała 3:6 z Jastremską i odniosła zwycięstwo w kolejnych partiach 6:3 i 6:4. Jest to pierwszy wygrany turniej dla 33-letniej Chinki, która wygrała turniej po raz ostatni w 2017 roku u siebie w Guangzhou. Łącznie jest to trzeci wygrany turniej w karierze dla Zhang, która triumfowała także w Guangzhou w 2013 roku.

21-letnia Jastremska uciekła ze swojej ojczyzny w ogarniętej wojną Odessie na Ukrainie po rosyjskiej inwazji. Spędziła dwie noce w podziemnym garażu przed atakami rakietowymi, po czym uciekła przez Rumunię ze swoją 15-letnią siostrą Ivanną. Jej rodzice pozostali w Odessie.

W swoim przemówieniu po meczu Jastremska powiedziała do swoich rodaków z Ukrainy: “Pieniądze, które tu zarobiłam, dam ukraińskiej Fundacji Pomocy Ukrainie”. Dodała także: „Próbowałam walczyć za Ukrainę”.

Finał:

Shuai Zhang (Chiny, 8) – Dajana Jastremska (Ukraina) 3:6, 6:3, 6:4

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x