WTA Adelajda: szybka wygrana Gauff, Gasanowa pokonuje Switolinę!

Coco Gauff gładko przeszła przez pierwszą rundę tenisowego turnieju WTA w Adelajdzie i w drugiej rundzie zmierzy się z Australijką Ashleigh Barty. Rosjanka Anastazja Gasanowa sprawiła niespodziankę pokonując Ukrainkę Elinę Switolinę!

Rozstawiona z nr 8 Elina Switolina pokonana przez Rosjankę Anastazję Gasanową w pierwszym tegorocznym turnieju WTA w Adelajdzie!

Gauff bez problemów, Switolina pokonana!

17-letnia Amerykanka Gauff, sklasyfikowana na 22. miejscu w rankingu, pokonała norweską kwalifikantkę Ulrikke Eikeri 6:2, 6:1. Gauff potrzebowała zaledwie 63 minut, by pokonać 29-letnią Eikeri, która jest sklasyfikowana na 306. miejscu w rankingu i dopiero po raz drugi grała z przeciwniczką z Top 50. Gauff miała trzy break pointy w pierwszym gemie, ale obroniła każdy z nich i objęła prowadzenie w pierwszym secie. Jeszcze bardziej jednostronny przebieg miał drugi set, który Amerykanka wygrała bez żadnego break pointa.

Rozstawiona z nr 8 Ukrainka Switolina przegrała z Rosjanką Anastazją Gasanową 5:7, 6:4, 6:3 w trwającym 2 godziny i 34 minuty meczu. Grając swój pierwszy mecz głównego turnieju w Australii, Gasanowa była niezrażona po przegranym pierwszym secie i przełamała 15. w rankingu Switolinę trzy razy w drugim i trzecim secie, by wywalczyć upragnione zwycięstwo. Anastazja tym samym poprawiła swój wynik na 2:0 w meczach z zawodniczkami z Top 20.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button