WTA Adelajda: Świątek w drugiej rundzie

Broniąca tytułu Iga Świątek odniosła pewne zwycięstwo 6:3, 6:3 z tenisistką gospodarzy Darią Saville w pierwszej rundzie turnieju WTA w Adelajdzie. Kolejną rywalką Polki w drugiej rundzie będzie Kanadyjka Leylah Fernandez.

Iga Świątek rozpoczyna sezon od zwycięstwa!

Świątek zwycięsko wkracza w 2022 rok!

Światek, numer 9 na świecie potrzebowała 79 minut, aby pokonać byłą zawodniczkę z Top 20. Dla Saville (z domu Gawriłowa) był to pierwszy mecz turnieju po ślubie z tenisistą ATP Luke’m Saville. Australijka opuściła prawie cały zeszły rok z powodu kontuzji Achillesa.

Iga zdobyła tytuł w zeszłym roku, nie tracąc ani jednego seta. Był to jej pierwszy tytuł na twardym korcie i drugi w ogóle, po mistrzostwach Rolanda Garrosa w 2020 roku (które również wygrała bez straty seta). Polka ma po dzisiejszym meczu bilans 11:0 na turniejach w Adelajdzie.

Światek przegrywała już na początku seta 1:2, ale rozstawiona z nr 5 zawodniczka wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów, by odzyskać panowanie nad sytuacją i wyjść na prowadzenie w pierwszym secie. Polka zakończyła mecz z 76-procentową skutecznością przy drugim podaniu Saville.

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button