WTA Adelajda: Sabalenka wyeliminowana!

Słowenka Kaja Juvan sensacyjnie pokonała rozstawioną z nr 2 Białorusinkę Arynę Sabalenkę w drugiej rundzie turnieju Adelaide International 1 i osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał w turnieju rangi WTA 500!

Juvan sprawczynią sensacji w Adelajdzie!

Różnica 98 miejsc w rankingu nie stanowiła przeszkody dla młodej Słowenki, która odniosła wspaniałe zwycięstwo 7:6 (8-6), 6:1. Jest to dla Juvan pierwsze zwycięstwo w karierze z zawodniczką z TOP 10. Dotychczas najlepszym Jej osiągnięciem było pokonanie Szwajcarki Belindy Bencic z TOP 20 w pierwszej rundzie Wimbledonu w poprzednim sezonie.

Dwukrotna przewaga Sabalenki w pierwszym secie nie pozwoliła jej powiększyć przewagi. Po przegrywaniu 2:0 i 6:5 w meczu otwarcia, Juvan uratowała punkt w secie przy stanie 6:5 w tiebreaku po utracie własnego prowadzenia 5:3 i wygrała trzy ostatnie punkty. W tiebreaku Sabalenka popełniła cztery z siedmiu podwójnych błędów w pierwszym secie, a jej problemy trwały także w drugim: w czterech gemach serwisowych wykonała zaledwie 33% swoich pierwszych serwisów i tylko jeden drugi w grze, zaliczając 11 kolejnych podwójnych błędów, a w sumie 18 w 89-minutowym meczu.

Juvan, która jako pierwsza awansowała do ćwierćfinału zagra o półfinał z Rosjanką Anastazją Gasanową lub Japonką Misaki Doi.

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button