Wszołek blisko powrotu do Legii. Kolejny nieudany wojaż pomocnika

Legia Warszawa negocjuje wypożyczenie Pawła Wszołka z Unionu Berlin do końca sezonu – informuje Tomasz Włodarczyk na portalu „Meczyki.pl”. Byłby to kolejny powrót pomocnika zza granicy do polskiej ligi.

Paweł Wszołek blisko powrotu do Legii (Fot.: Twitter / @LegiaWarszawa)

Z Legii do Unionu i z powrotem

Paweł Wszołek po dobrych występach w Legii Warszawa, w lipcu 2021 roku trafił na zasadzie wolnego transferu do niemieckiego Unionu Berlin. Powiedzieć, że nie rozbił tam kariery to jak nie powiedzieć nic – przez cały swój pobyt rozegrał w barwach niemieckiego klubu zaledwie 17 minut w jednym meczu Pucharu Niemiec, a zazwyczaj znajduje się poza kadra meczową. Nie widać żadnych perspektyw na poprawę sytuacji Polaka.

Dla byłego skrzydłowego Legii nie była to pierwsza próba podboju europejskich boisk. Z Polski po raz pierwszy wyjechał już w 2013 roku, kiedy to zmienił barwy warszawskiej Polonii na włoską Sampdorię. Wtedy był nieustannie wypożyczany miedzy włoskimi klubami a angielską Championship, zaliczając po drodze wspomnianą już Sampdorię, Hellas Veronę i Quenn Parks Rangers, w którym spędził najwięcej czasu. Wszystko to skończyło się powrotem do Ekstraklasy we wrześniu 2019 i odbudową w Legii Warszawa.

Teraz historia może się powtórzyć, a według „meczyki.pl” trwają już rozmowy między przedstawicielami Legii i Unionu w sprawie wypożyczenia do końca sezonu. Podejrzewa się jednak, że mimo braku transferu definitywnego w tym momencie, niemiecki klub i tak nie wiąże przyszłości z Polskim skrzydłowym.

Powrót Wszołka miałby wpłynąć korzystnie nie tylko na samego napastnika, ale przede wszystkim na klub, który boryka się z największymi od lat problemami, zajmując przedostatnie miejsce w Ekstraklasie po 19 kolejkach.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback3500 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

5 / 5. Ocen: 1

Source
Meczyki.pl

Najnowsze wiadomości

Back to top button