Włoski rozgrywający MVP EuroVolleyM 2021!

Odmłodzona reprezentacja Włoch została niespodziewanym triumfatorem CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn, które w niedzielę zakończyły się w katowickim „Spodku”. Równie sporą niespodzianką jest fakt, że tytuł MVP, przyznawany najlepszemu zawodnikowi turnieju, trafił w ręce rozgrywającego. Mowa o Simone Giannellim, który poprowadził Azzurrich do złota.

Włoski rozgrywający MVP EuroVolley M 2021! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

EuroVolleyM 2021: Giannelli najlepszym zawodnikiem turnieju

Rzadko zdarza się, żeby statuetka dla MVP turnieju trafiała w ręce rozgrywającego. Najczęściej zgarniają ją gracze, którzy zdobywają mnóstwo punktów, czyli głównie atakujący, czasem też ofensywni przyjmujący. Jednak tym razem, w pełni zasłużenie, zgarnął ją „sypacz” z Italii, który był mózgiem i sercem odmłodzonej drużyny narodowej, która musiała sobie radzić bez takich gwiazd jak Osmany Juantorena czy Iwana Zajcew.

Azzurri w całym turnieju, na którym rozegrali dziewięć spotkań, nie przegrali ani razu. W fazie grupowej wygrali za komplet punktów wszystkie mecze, w tym ze Słoweńcami, z którymi spotkali się też w późniejszym finale. Zwyciężyli też broniących tytułu Serbów. Ogromna w tym zasługa Giannelliego, który prowadził grę ekipy Fefe De Giorgiego, ale punktował też w zagrywce, bloku czy nawet ataku.

Tylko w wielkim finale zdobył trzy oczka, dwa z pola serwisowego oraz jeden skutecznym atakiem. Do tego, co najważniejsze, niemal bezbłędnie rozrzucał piłki do swoich kolegów grając szybko i kombinacyjnie, co doprowadzało do szaleństwa rywali po drugiej stronie siatki.

Przypominamy, że Sam Giannelli praktycznie przez wszystkie lata swojej profesjonalnej kariery związany był włoskim Trentino Volley, z którym dochodził do wielkiego finału Ligi Mistrzów CEV w 2016 i 2021 roku. W nowym sezonie MVP EuroVolleyM 2021 zagra razem z Wilfredo Leonem w Sir Safety Conad Perugia.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button