Witsel na wylocie z Borussii Dortmund. Powrót do Belgii?

Umowa Axela Witsela z Borussią Dortmund wygasa w czerwcu bieżącego roku. Władze niemieckiego klub już zdecydowały, że nie będą chciały przedłużyć kontraktu z belgijskim pomocnikiem. Rozpoczęły się poszukiwania nowego klubu.

Axel Witsel na wylocie z Dortmundu (Fot.: Twitter / @BVB)

Witsel wróci do ojczyzny?

Alex Witsel mniej więcej od dwóch sezonów znacznie obniżył loty w barwach Borussii Dortmund. W międzyczasie w klubie pojawił się Jude Bellingham, który szybko wkomponował się w system gry Marco Rose oraz w co raz lepszej formie są Julian Brandt i Mahmoud Dahoud, w środku pola BVB zrobiło się zbyt ciasno dla 33-latka.

Niedawno pojawiły się plotki, jakoby, mający duże problemy kadrowe, Juventus Turyn był zainteresowany przejęciem Witsela w letnim oknie transferowym. Niemiecki „Sport1” podaje jednak, że usługami Belga zainteresowany jest jego były klub – Standard Liege.

Axel Witsel jest wychowankiem Standardu – to właśnie tam stawiał również pierwsze kroki w seniorskiej piłce, następnie przejęła go Benfica Lizbona. To właśnie w barwach Standardu Witsel niefortunnie sfaulował Marcina Wasilewskiego, niemal kończąc Polakowi karierę.

Reprezentant Belgii jest w tym sezonie pechowym talizmanem dla Borussii Dortmund – wystąpił w pierwszym składzie w 10 spotkaniach, z których aż 9 zostało ostatecznie przegrane.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter / @bvbnewsblog

Najnowsze wiadomości

Back to top button