Wisła Kraków się wzmacnia. Martin Krygård blisko Białej Gwiazdy

Wisła Kraków nie próżnuje w trakcie zimowego okienka transferowego. Martin Krygård już niedługo zasili szeregi krakowskiego klubu – donosi znany twitterowicz Janekx89.

Wisła Kraków o krok od 7 nabytku zimą (Fot.: pixabay)

Z Norwegii do Wisły

Martin Krygård to 21-letni norweski defensywny pomocnik grający w klubie Haugesund na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Norwegii. Mimo swojego młodego wieku zdążył zaliczyć już 89 występów w seniorskiej drużynie, zdobywając 6 bramek i 9 asyst. Portal Transfermarkt wycenia Norwega na 300 tysięcy euro.

Sam transfer wydaje się być bardzo obiecujący z perspektywy polskiego kibica. Młody, perspektywiczny zawodnik z dosyć dużym już doświadczeniem w dorosłej piłce. Liga norweska zajmuje 21 miejsce w rankingu UEFA, a więc 7 pozycji nad polską Ekstraklasą. Kwota transferu nie jest jeszcze znana, jednak kończący się w grudniu kontrakt pomocnika, wskazuje na niewygórowaną cenę.

Jeżeli transfer rzeczywiście dojdzie do skutku, byłby to już 7 nabytek Wisły Kraków w zimowym okienku transferowym, bowiem wcześniej klub zasilili: Sebastian Ring, Joseph Colley, Zdeněk Ondrášek, Luis Fernández, Momo Cissé i Enis Fazłagiḱ.

Wisła Kraków po 19 kolejkach Ekstraklasy znajduje się na 13 miejscy z 21-punktowym dorobkiem.

0 / 5. Ocen: 0

Source
Twitter / Janekx89

Najnowsze wiadomości

Back to top button