Wisła Kraków rozegra mecz sparingowy z Wieczystą Kraków

Jak poinformował wczoraj Bartosz Karcz z Gazety Krakowskiej. Wisła Kraków tydzień przed rozpoczęciem rundy wiosennej w Fortunie 1 Lidze ma rozegrać sparing z trzecioligową – Wieczystą Kraków. Ten sparing ma się odbyć 3 lutego na stadionie przy ulicy Reymonta.

3 lutego na stadionie przy Reymonta Wisła Kraków zagra mecz sparingowy z Wieczystą Kraków. Foto: Jakub Wolski

Małe derby Krakowa na stadionie Wisły Kraków

Ten mecz towarzyski pomiędzy obydwoma krakowskimi drużynami był już sondowany od pewnego czasu. Można powiedzieć, że Wieczysta Kraków to dla Wisły Kraków taki klub partnerski. W ekipie prowadzonej przez Dariusza Marca grają między innymi: Sławomir Peszko czy Maciej Jankowski byli zawodnicy Białej Gwiazdy, ale także obecni piłkarze Wisły Kraków, którzy w Wieczystej przebywają na wypożyczeniu. Chodzi konkretnie o Daniela Hoya-Kowalskiego i Paweł Koncewicz-Zylka.

Niewiadomą, było jednak kiedy ten mecz towarzyski się odbyć, ponieważ nie wiadomo było, kiedy Wisła Kraków rozpocznie rundę wiosenną w Fortunie 1 Lidze. Ostatecznie w tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że podopieczni Radosława Sobolewskiego zagrają pierwsze spotkanie po przerwie 10 lutego o godzinie 20:30,gdzie na własnym stadionie zmierzą się z Resovią Rzeszów.

Jak informuje Bartosz Karcz do dopięcia szczegółów zostało jeszcze ustalenie godziny sparingu. Ponieważ 4 lutego Wieczysta Kraków wylatuje na obóz przygotowawczy do Turcji trener Marzec chce, aby jego podopieczni zagrali z Białą Gwiazdą wcześniej niż o godzinie 20:30. Jednak z tym nie powinno być dużego problemu.

Nie wiadomo również czy 3 lutego na Reymonta zasiądą kibice, którzy bardzo chętnie chcieliby obejrzeć mecz dwóch krakowskich drużyn. Decyzję dotyczącej tej sprawy, mamy poznać pewnie już niebawem.

Biała Gwiazda po rundzie jesiennej w ligowej tabeli Fortuna 1 Ligi zajmuje dopiero dziesiątą pozycję, ze stratą dziesięciu punktów do miejsca dającego bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Natomiast Wieczysta Kraków w trzeciej lidze jak na razie okupuje trzecią pozycję ze stratą trzech punktów do lidera tabeli – ŁKS-u Łagów.

Źródło: Gazeta Krakowska (Bartosz Karcz)

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x