Wilfredo Leon przejdzie operację! Co z udziałem w mistrzostwach świata?!

Niestety potwierdziły się doniesienia włoskich mediów o operacji Wilfredo Leona, która mocno komplikuje sprawę jego występów w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym, a przed nami przecież mistrzostwa świata w Polsce! Czy są szanse na to, że 28-letni przyjmujący zdąży wrócić do pełnej sprawności przed siatkarskim mundialem?

Wilfredo Leon przejdzie operację! Co z występem na mistrzostwach świata?! (Fot.: FIVB/materiały prasowe)

Występ Wilfredo Leona w MŚ 2022 pod dużym znakiem zapytania

W dniu wczorajszym kibice siatkówki w Polsce dyskutowali przede wszystkim o doniesieniach włoskich mediów na temat stanu zdrowia Wilfredo Leona, Kubańczyka z polskim paszportem, który jest jednym z liderów naszej siatkarskiej drużyny narodowej. Z Półwyspu Apenińskiego płynęły niepokojące wieści o operacji, która wykluczy Leona na co najmniej trzy miesiące i tym samym nie pozwoli mu zagrać na MŚ 2022, których jesteśmy współgospodarzem. W naszym kraju te doniesienia były nieco tonowane.

Wieczorem głos postanowił zabrać sam zainteresowany i niestety w większości potwierdził to, o czym rozpisywali się dziennikarze w Italii. Poniżej cytujemy w całości wpis Wilfredo Leona (@wilfredo_leon_official) z jego oficjalnego profilu na INSTAGRAMie.

Jak zapewne wiecie, od 3 miesięcy zmagam się z bólem tuż pod lewym kolanem. Po konsultacjach mojego stanu ze specjalistami ze Szwecji, Polski i Włoch stało się dla mnie jasne, że potrzebuję operacji. Zaplanowano, że odbędzie się w przyszłym tygodniu, a czas powrotu do zdrowia szacowany jest na okres 1,5 do 3 miesięcy. W związku z tym nie wystąpię w turnieju VNL i pod dużym znakiem zapytania stoi to, czy uda mi się powrócić i wywalczyć miejsce w drużynie na Mistrzostwa Świata. To dla mnie trudny moment, ponieważ zawsze starałem się zrobić wszystko, aby uniknąć operacji, ale wiem, że powrót do treningów z reprezentacją byłby zbyt bolesny i zbyt ryzykowny dla mojej siatkarskiej kariery. Wierzę, że wrócę silniejszy i będę gotowy do walki o trofea w nadchodzących turniejach💪🏾🔥

Mamy więc jasność, że Wilfredo Leon nie będzie w stanie pomóc kolegom z reprezentacji w Siatkarskiej Lidze Narodów 2022, co łatwo przełknąć, bo rozgrywki te będą swoistym poligonem doświadczalnym dla Nikoli Grbicia, nowego selekcjonera Biało-Czerwonych. Leona sprawdzać nie trzeba. Tym bardziej, że serbski szkoleniowiec przepracował z nim miniony rok w klubie z Perugii.

Martwić może natomiast bardzo prawdopodobna absencja podczas Mistrzostw Świata 2022, które odbędą się między innymi w Polsce. Biało-Czerwoni co prawda poradzili sobie bez przyjmującego rodem z Kuby w 2014 i 2018 roku, kiedy sięgnęli po złoto, ale jego doświadczenie, zwłaszcza po odmłodzeniu kadry, mogłoby się okazać bezcenne.

Przypominamy, że Mistrzostwa Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku. Na pierwszym etapie zmagań broniący tytułu z 2018 roku Polacy rywalizować będą z drużynami narodowymi Bułgarii, Meksyku i Stanów Zjednoczonych.

Źródło: volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x