Wieteska zagra w Clermont, Legia zarobi ponad milion euro!

W poniedziałek 25 lipca doszło do finalizacji zagranicznego transferu Mateusza Wieteski. Dotychczasowy kapitan Legii Warszawa przenosi się do występującego we francuskiej Ligue 1 Clermont Foot 63, a „Wojskowi” na jego sprzedaży, według Sebastian Staszewskiego ze sportowej redakcji „Interii”, zarobią niespełna półtora miliona euro.

Wieteska zagra w Clermont, Legia zarobi ponad milion euro! (Fot.: Clermont Foot 63/Twitter)

Mateusz Wieteska zagra we Francji

Obecny kapitan „Wojskowych”, a także trzykrotny mistrz kraju i absolwent Akademii Legii odchodzi do występującego we francuskiej Ligue 1 Clermont-Foot. Zainteresowane kluby uzgodniły już warunki transferu definitywnego, a realizacja transferu uzależniona jest już tylko i wyłącznie od spełnienia w najbliższych dniach standardowych warunków formalnych związanych z procedurą międzynarodowej zmiany przynależności klubowej zawodnika, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym.

Legia Warszawa podziękowała już Mateuszowi Wietesce za 12 sezonów gry przy Łazienkowskiej i życzy mu powodzenia w dalszej karierze. Parę słów do przekazania legijnej społeczności miał też sam zawodnik, co można usłyszeć za pośrednictwem Twittera.

25-letni środkowy obrońca, regularnie powoływany do reprezentacji Polski przez selekcjonera Czesława Michniewicza, związał się z francuskim klubem czteroletnią umową, która będzie obowiązywała dokładnie do 30 czerwca 2026 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Clermont Foot 63 i zagrać w wielkiej lidze, jaką jest Ligue 1. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tego nowego wyzwania i poznania moich nowych kolegów z drużyny. Dam z siebie wszystko, aby klub pozostał w elicie – powiedział Mateusz Wieteska po parafowaniu umowy.

Kiedy można spodziewać się debiutu Mateusza Wieteski w barwach nowego klubu? Być może już 6 sierpnia, kiedy Clermont Foot 63 zainauguruje sezon 2022/23 domowym mecze z… Paris Saint-Germain.

Legia Warszawa na sprzedaży swojego kapitana miała zarobić około 1,3 miliona w europejskiej walucie. Lada dzień za te środki powinien zostać pozyskany również następca „Wietesa”. Ma nim być podobno Robert Ivanov z Warty Poznań.

Źródło: meczyki.org

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x