Wiemy, kto będzie grał w Legii w Lidze Europy

Zgodnie z regulaminem Ligi Europy, Legia Warszawa musiała zgłosić listę zawodników, którzy będą mogli występować w tych rozgrywkach. Wiemy już, na kogo postawił Czesław Michniewicz.

Wiemy, kto będzie grał w Legii w Lidze Europy
Wiemy, kto będzie grał w Legii w Lidze Europy

Liga Europy na pocieszenie

Legia Warszawa, jako mistrz Polski, startowała w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Niestety, w rundzie trzeciej stołeczny klub nie poradził sobie z Dynamem Zagrzeb i ostatecznie musiał bić się o Ligę Europy. Dla kibiców ważne było jednak to, iż klub na pewno w któryś rozgrywkach ostatecznie zobaczą.

Podopieczni Czesława Michniewicza dość niespodziewanie poradzili sobie w dwumeczu ze Slavią Praga i trafili do Ligi Europy. Los łaskawy dla nich jednak nie był. Wiadomo już, że w grupie polską ekipę czekają potyczki z Napoli, Leicester City oraz Spartakiem Moskwa.

Nowi też wśród wybrańców sztabu

W czwartkowy wieczór podana została oficjalna lista zawodników, którzy zostali zgłoszeni przez Legię Warszawa do UEFA. To ci piłkarze będą mogli występować w Lidze Europy w tym sezonie. Wśród wybrańców sztabu szkoleniowego nie mogło zabraknąć tych, których warszawski klub pozyskał na sam koniec okna transferowego, a więc Lirima Kastrati’ego, a także Ihora Charatina.

Drużyna z Łazienkowskiej zdecydowała się do pucharów zgłosić jedynie dwóch golkiperów. Postawiono na Artura Boruca oraz Cezarego Misztę. Wkrótce ma zostać także opublikowana lista młodzieżowców.

⚽ Skład Legii Warszawa na Ligę Europy 2021/2022 ⚽

  • Bramkarze: Artur Boruc, Cezary Miszta
  • Obrońcy: Joel Abu Hanna, Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Mattias Johansson, Filip Mladenović, Maik Nawrocki, Yuri Ribeiro, Lindsay Rose, Mateusz Wieteska
  • Pomocnicy: Jurgen Celhaka, Bartłomiej Ciepiela, Lirim Kastrati, Luquinhas, Ihor Charatin, Andre Martins, Josue Pesqueira, Kacper Skibicki, Bartosz Slisz
  • Napastnicy: Mahir Emreli, Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Ernest Muci, Tomas Pekhart.

Legia Warszawa pierwszy mecz w Lidze Europy rozegra 15 września. Mistrzowie Polski zagrają na wyjeździe ze Spartakiem Moskwa. Kolejny mecz rozegrają dwa tygodnie później, czyli 30 września. Na ten dzień zaplanowano pojedynek z Leicester City. Warto dodać, że pojedynek w Moskwie rozegrany zostanie już o godzinie 16.30. Z kolei z angielskim klubem przy Łazienkowskiej Legia spotka się o 18.45.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button