Wielki sukces polskiego zapaśnika!

To co nie udało się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, udało się podczas Mistrzostw Świata 2021 w Oslo. Reprezentujący Polskę Magomedmurad Gadżijew z AKS-u Piotrków Trybunalski wywalczył w stolicy Norwegii złoty medal zapaśniczych mistrzostw świata w stylu wolnym w kategorii do 70 kilogramów!

Wielki sukces polskiego zapaśnika! (Fot.: Polski Związek Zapaśniczy/Facebook)

Gadżijew mistrzem świata w zapasach

To historyczny moment dla polskich zapasów w stylu wolnym, dla których to pierwsze złoto mistrzostw świata. W wielkim finale Gadżijew pokonał po twardej walce Ernazara Akmatalijewa z Kirgistanu. Zadecydował dosłownie jeden punkt. Koniec końców Polak zwyciężył 2:1.

„Murad Gadzhiev AKS Piotrków Trybunalski w walce o tytuł Mistrza Świata kategorii 70 kg, niczym profesor zapasów ograł (2:1) Kirgiza, Ernazara Akmatalieva i zostaje pierwszyM polskim mistrzem świata seniorów w zapasach w stylu wolnym. W drodze po mistrzowskie złoto Murad stoczył cztery zwycięskie pojedynki” – czytamy na Facebooku-u Polskiego Związku Zapaśniczego.

Kogo na drodze do złota pokonał nasz as? Gadżijew w kwalifikacjach pokonał 9:0 Nicolae Cojocaru z Wielkiej Brytanii, w 1/8 finału był lepszy od Carlosa Eduardo Romero Millaqueo z Chile, pokonując rywala w stosunku 15:4. W ćwierćfinale Gadżijew pokonał 9:5 Gruzina Zurabiego Iakobiszwileg, a w półfinale zwyciężył 4:2 Turana Bajramowa z Azerbejdżanu.

Nie jest to pierwszy medal, który Gadżijew wywalczył dla naszego kraju. Pochodzący z Dagestanu 33-latek po raz trzeci stanął na podium światowego czempionatu. W 2017 roku w Paryżu wywalczył srebrny medal, a dwa lata później w Nursułtanie brązowy.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button