Wielki rewanż za ćwierćfinały siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV w Arenie Gliwice!

Już w środę 12 stycznia w meczu siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV 2021/2022 Arena Gliwice gościć będzie dwóch ostatnich triumfatorów siatkarskiej najważniejszego z europejskich pucharów. Obrońca trofeum Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie podejmować dwukrotnego zwycięzcę tych elitarnych rozgrywek Cucine Lube Civitanova.

Wielki rewanż za ćwierćfinały siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV w Arenie Gliwice! (Fot.: zaksa.pl/ZAKSATV)

Styczniowy hit Ligi Mistrzów w Arenie Gliwice

Mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle vs Cucine Lube Civitanova to nie pierwszy raz, kiedy Arena Gliwice będzie gościć siatkówkę na najwyższym poziomie. Przypomnijmy, że pierwszym meczem siatkarskim rozgrywanym w tym nowoczesnym obiekcie było właśnie spotkanie fazy grupowej Ligi Mistrzów w 2019 roku z udziałem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, kiedy to nasz zespół podejmował… Cucine Lube Civitanova. Już za niespełna miesiąc te dwa zespoły ponownie przyciągną do Areny Gliwice fanów siatkówki z całego kraju. Nie może być inaczej, bo Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zdominowała poprzednią edycję siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zespół z Kędzierzyna-Koźla do elitarnych rozgrywek przystępuje zatem w roli obrońcy trofeum.

Przed nami starcie dwóch drużyn, które w ostatnich latach zdobywały puchar zwycięzcy Ligi Mistrzów. Biancorossi po to trofeum sięgali dwukrotnie, w latach 2002 i 2019, kędzierzynianie natomiast w 2021 roku, nawiązując do sukcesu Płomienia Milowice sprzed wielu dekad.

„Bardzo się cieszymy, że razem z miastem Gliwice i Areną Gliwice ponownie możemy organizować to wielkie wydarzenie. Dla nas to kontynuacja dobrej współpracy z miastem i przedstawicielami Areny Gliwice. Współpracy, którą rozpoczęliśmy trzy lata temu, kiedy to ZAKSA jako pierwszy siatkarski zespół w Polsce i Europie stanęła przed okazją sprawdzenia się i przetestowania tego nowoczesnego obiektu. Teraz do Gliwic przyjeżdżamy w nieco innej sytuacji, przywozimy ze sobą najcenniejsze trofeum, jakie można zdobyć w klubowej siatkówce – Puchar Ligi Mistrzów. Występujemy tutaj w roli obrońcy tytułu i dla nas to wielkie wydarzenie, ale przede wszystkim też promocja polskiej siatkówki klubowej na arenie międzynarodowej. Już w styczniu czeka nas mecz na szczycie, walka o pozycję lidera w grupie C. Myślę, że okazja zobaczenia dwóch ekip, które w ostatnich latach wygrywały w zmaganiach Ligi Mistrzów, dla każdego fana siatkówki nie tylko w regionie ale i w Polsce, jest czymś wyjątkowym. Dla nas to również szansa na promocję kędzierzyńskiej siatkówki i zaprezentowanie się nie tylko w regionie ale również szerszej publiczności. Stąd chcąc dać szansę zobaczenia spotkania większej liczbie kibiców nasza wspólna decyzja o rozegraniu tego meczu właśnie w Gliwicach.” – przyznał Sebastian Świderski, prezes ZAKSA S.A.

Jak łatwo policzyć, do meczu z Cucine Lube Civitanva pozostał niepełna miesiąc, jak przyznał Gheorghe Cretu mimo okresu świąteczno-noworocznego proces przygotowawczy drużyny nie zostanie w żadnym stopniu zakłócony.

„Ten okres świąteczny oczywiście jest istotny dla zawodników, to czas, który mogą spędzić z rodzinami, odpocząć zrelaksować się. Mamy jednak swój plan, którego się trzymamy. Ciężko pracujemy od kilku miesięcy, właśnie po to, aby być przygotowanym jak najlepiej do tak ważnych meczów. Jesteśmy profesjonalistami, w rywalizacji na tym poziomie nie ma miejsca na jakiekolwiek odpuszczanie.” – powiedział trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Spotkanie Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Cucine Lube Civitanova zaplanowano na środę 12 stycznia 2022 roku. Mecz rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. Natomiast już w piątek 17 grudnia 2021 rozpocznie się sprzedaż biletów na to spotkanie.

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button